Інститут розвитку міста

Контроль якості атмосферного повітря в Кривому Розі: результати досліджень

У рамках систематичного контролю якості атмосферного повітря міста, 19 та 21 березня, фахівці ВСП «Криворізький районний відділ ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели інструментально-лабораторні дослідження атмосферного повітря на територіях житлових масивів.

У цих дослідженнях взяли активну участь представники аналітичного відділу показників атмосферного повітря КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».

Моніторинг якості повітря

Моніторингові дослідження атмосферного повітря проводилися за наступними показниками:

  • пил;
  • діоксид азоту;
  • діоксид сірки;
  • оксид вуглецю.

Аналіз та інтеграція даних

Аналітичний відділ КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» здійснює аналіз результатів лабораторних досліджень атмосферного повітря та інтегрує їх при узагальненні даних міських постів автоматичного спостереження.

Комплексний аналіз для об’єктивної оцінки

Комплексний аналіз даних, отриманих в результаті інструментально-лабораторних та автоматичних вимірювань атмосферного повітря, дозволяє отримати більш повну та об’єктивну інформацію щодо реального стану якості повітря, виявити основні причини та визначити потенційні джерела забруднення.

Значення моніторингу повітря

Моніторинг якості повітря життєво необхідний в Кривому Розі, адже це велике промислове місто. Завдяки сучасній системі та мобільній лабораторії, фахівці можуть оперативно оцінювати стан повітря у різних частинах міста та реагувати на зміни екологічної ситуації.   

За даними постів автоматичного спостереження у Кривому Розі станом станом на 08:00 19.03.2025 року разові показники по місту не перевищують граничнодопустимі концентрації (ГДК) та становлять:

▪️діоксид азоту – 0,0010 мг/м³,
▪️діоксид сірки – 0,012 мг/м³,
▪️оксид вуглецю – 0,5 мг/м³, ▪️пил – 0,159 мг/м³,
▪️озон – 0,015 мг/м³, ▪️тверді частки ТЧ2,5 – 0,010 мг/м³ та ТЧ10 – 0,013 мг/м³.

За даними постів автоматичного спостереження у Кривому Розі станом станом на 08:00 21.03.2025 року разові показники по місту не перевищують граничнодопустимі концентрації (ГДК) та становлять:

▪️діоксид азоту – 0,014 мг/м³,
▪️діоксид сірки – 0,012 мг/м³,
▪️оксид вуглецю – 0,7 мг/м³, ▪️пил – 0,167 мг/м³,
▪️озон – 0,008 мг/м³, ▪️тверді частки ТЧ2,5 – 0,025 мг/м³ та ТЧ10 – 0,030 мг/м³.

Нагадаємо, що в Кривому Розі було запущено систему контролю за повітрям «Екомоніторинг». Новий модуль дозволить мешканцям Кривого Рогу отримувати актуальну інформацію про стан повітря та вживати необхідних заходів для захисту свого здоров’я.   

Прокрутити вгору