Інститут розвитку міста

Німецькі фахівці підкажуть Кривому Рогу успішний шлях

Німецькі фахівці підкажуть Кривому Рогу успішний шлях

За сприяння програми «Інвестицій та місцевого економічного розвитку» Інституту розвитку міста, до Кривого Рогу прибула делегація з Федеративної Республіки Німеччина з генеральним консулом Штефаном Кайлєм. Мета візиту – підписання угоди про співпрацю з нашим містом у реалізації пілотного проєкту “Кривий Ріг – трансформація мономіст і індустріальних територій Дніпропетровської області”.

Яке майбутнє мономіст? Тих, для яких індустрія – понад усе. Ця тема стала головною на міжнародній зустрічі мера міста і делегації Федеративної Республіки Німеччина на чолі з генеральним консулом.

У колі учасників – представники міської влади, громадських організацій, науковці. Кривий Ріг став пілотним проєктом трансформації мономіст і індустріальних територій Дніпропетровської області. На меті – розробка стратегій розвитку малого та середнього бізнесу, сприяння громадським ініціативам, розвитку масового спорту. Серед завдань – будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів у Кривому Розі та продовження процесів з термомодернізації бюджетних будівель міста.

“Завдання цього проєкту – формування детального плану економічної трансформації Кривого Рогу на період до 2030 року. Це підвищить конкурентоспроможність економіки нашого міста та якість життя мешканців”, – зауважив міський голова Кривого Рогу.

Для практичної реалізації пілотного проєкту мають бути залучені фахівці, які володіють необхідним досвідом і компетенціями управління, так званими кейсами з перетворення територій. Німеччина пройшла великий шлях у цьому напрямку.

“Я дуже радий, що беру участь у першому засіданні з цього пілотного проєкту, і дуже радію, що він буде імплементуватися у кооперації з такими партнерами як Фонд Ганса Зайделя. І хотів би сказати, що ми, дійсно, маємо вельми поважний досвід, яким можемо поділитися у трансформуванні мономіст. Наприклад, нашого Вольсбурга”, – зазначив Штефан Кайль, Генеральний консул ФРН в Україні.

Іноземні гості підкреслили – з Кривим Рогом їх пов’язує давня і доволі продуктивна співпраця. Тож у намірі брати участь у пілотному проєкті сумнівів немає.

Учасники зустрічі підписали меморандум про співпрацю. Після офіційної частини провели першу робочу зустріч із головним меседжем – монофункціональність промислових міст не має бути на заваді його інвестиційній привабливості і комфорту мешканців.

Прокрутити вгору