За сприяння програми «Інвестицій та місцевого економічного розвитку» Інституту розвитку міста, до Кривого Рогу прибула делегація з Федеративної Республіки Німеччина з генеральним консулом Штефаном Кайлєм. Мета візиту – підписання угоди про співпрацю з нашим містом у реалізації пілотного проєкту “Кривий Ріг – трансформація мономіст і індустріальних територій Дніпропетровської області”.
Яке майбутнє мономіст? Тих, для яких індустрія – понад усе. Ця тема стала головною на міжнародній зустрічі мера міста і делегації Федеративної Республіки Німеччина на чолі з генеральним консулом.
У колі учасників – представники міської влади, громадських організацій, науковці. Кривий Ріг став пілотним проєктом трансформації мономіст і індустріальних територій Дніпропетровської області. На меті – розробка стратегій розвитку малого та середнього бізнесу, сприяння громадським ініціативам, розвитку масового спорту. Серед завдань – будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів у Кривому Розі та продовження процесів з термомодернізації бюджетних будівель міста.
“Завдання цього проєкту – формування детального плану економічної трансформації Кривого Рогу на період до 2030 року. Це підвищить конкурентоспроможність економіки нашого міста та якість життя мешканців”, – зауважив міський голова Кривого Рогу.
Для практичної реалізації пілотного проєкту мають бути залучені фахівці, які володіють необхідним досвідом і компетенціями управління, так званими кейсами з перетворення територій. Німеччина пройшла великий шлях у цьому напрямку.
“Я дуже радий, що беру участь у першому засіданні з цього пілотного проєкту, і дуже радію, що він буде імплементуватися у кооперації з такими партнерами як Фонд Ганса Зайделя. І хотів би сказати, що ми, дійсно, маємо вельми поважний досвід, яким можемо поділитися у трансформуванні мономіст. Наприклад, нашого Вольсбурга”, – зазначив Штефан Кайль, Генеральний консул ФРН в Україні.
Іноземні гості підкреслили – з Кривим Рогом їх пов’язує давня і доволі продуктивна співпраця. Тож у намірі брати участь у пілотному проєкті сумнівів немає.
Учасники зустрічі підписали меморандум про співпрацю. Після офіційної частини провели першу робочу зустріч із головним меседжем – монофункціональність промислових міст не має бути на заваді його інвестиційній привабливості і комфорту мешканців.