Безпрецедентна подія для Кривого Рогу ! В містах Угорщини та Польщі відбувся промотур "Кривий Ріг - сталеве серце України відкриває творчу душу"!

 Довгі й напружені дні підготовки, оформлення документів, складання реквізиту, останні репетиції, перевірка обладнання, пакування буклетів, флаєрів, банерів і т.д. – все це минуло і вперше за історію міста наші земляки – талановиті криворіжці – здійснили промоційний тур містами Європи "Кривий Ріг – сталеве серце, відкриває творчу душу!"

 

Головна мета даного туру, за висловом його автора і головного організатора, першого заступника міського голови Євгена Удода – "познайомити європейські міста з Кривим Рогом через проведення цікавих, емоційних культурних заходів, що в подальшому призведе до встановлення ділових зв'язків між сторонами і як результат - залучення інвестицій".

Презентували Кривий Ріг яскраво та різнопланово – серіями майстер-класів з витинанки, вибійки, гончарної справи; виставками ковальського мистецтва, виробів зі шкіри та криворізького каміння, виступами ансамблю бандуристок, неперевершеним спектаклем театру Бєльських та багато іншим.

Для того, щоб втілити в життя все задумане, спершу налагодили тісну взаємодію з меріями міст Любліна та Будапешта, посольствами країн Польщі та Угорщини, Українсько-Угорською Торгово-промисловою палатою. В результаті отримали всебічну підтримку приймаючих міст, запрошення на VКонгрес ініціатив Східної Європи та участь дипломатичних кіл в презентаціях Кривого Рогу.

27 вересня у м. Будапешті було проведено вечір української культури, в якому взяли участь Посол України в Угорщині Любов Непоп, представники Уряду та Посольства Угорщини, президент Українсько-Угорської Торговельно-промислової палати Шандор Гелб, перший заступник міського голови Євген Удод та інші високопосадовці.

Центральною подією вечора стала презентація «сталевого серця України» - Кривого Рогу. В холі концертної зали були організовані майстер-класи для всіх бажаючих. Кожен міг попрактикуватися у виготовленні власними руками глиняних горщиків, вибійок чи витинанок. Процес настільки був цікавим та захоплюючим для європейців, що ледве вистачало матеріалів на всіх охочих. Окрім того, вільно розповсюджувалася промопродукція – буклети, флаєри, інформаційні листівки – все з англомовною версією.

Особливою окрасою заходу став неймовірно емоційний виступ Академічного міського театру музично-пластичних мистецтв „Академія руху” з постановкою „Шинель” за мотивами повісті Гоголя. Поєднання надприродної пластики, глибоких почуттів, витонченої сюжетної лінії і відточеної сотнями репетицій майстерності далися взнаки - зал аплодував стоячи та викликав на біс.

Окинувши оком присутніх неважко було помітити, що майже в кожного в руках була маленька згадка про Кривий Ріг – брелок, магнітик чи яскравий флаєр з «перлинами» промислового міста. Серед гостей не знайшлося байдужих до «сталевого серця України», яке щиро відкривало свою творчу душу і закарбовувалося в пам’яті не лише яскравими емоціями, а й матеріальними дрібничками.

Презентацію дуже високо оцінила пані Любов Непоп, Посол України в Угорщині, яка зазначила, що «це справді європейський рівень проведення заходу і чудова можливість на основі культурного діалогу налагодити відносини».

Не менш результативною була участь наших земляків в Конгресі в Любліні. Євген Удод в рамках панельної дискусії «Оновлення та ревіталізація» доповідав про приклади ревіталізації промислових земель у Кривому Розі. Найбільше європейцям припали до душі ландшафтний заказник «Візирка», що з’явився на місці кар'єрів ІнГЗК, а також унікальний Ботанічний сад, що є єдиним закладом такого типу на усьому правобережному степному Придніпров’ї. Окрім того, було презентовано проект створення автодрому на території колишніх відвалів, нещодавно створений архітектурний ансамбль на Свято-Миколаївській та багато інших проектів.

В рамках туру активно велися переговори з представниками Угорщини, зокрема обговорювалися можливості обміну студентів Кривого Рогу та угорських вузів, налагодження співпраці між об’єктами бізнесу обох сторін, впровадження програми реабілітації воїнів АТО в рекреаційних центрах Угорщини та багато інших питань.

Наразі продовжується процес перемовин, результатом яких мають стати відповідні документи, а в подальшому – реальні заходи та проекти.

Європа відчула «творчу душу» нашого Кривбасу в усьому її різноманітті та красі – не лише крізь призму значних показників промисловості та тяжкої праці шахтарів і гірників, а й тонких матерій – емоцій, почуттів, прагнень та талантів.

Більше інформації – у фото та відео.