Інститут розвитку міста Кривого Рогу підводить підсумки діяльності в 2016 році

В 2016 році пріоритетними напрямками діяльності Інституту стало залучення інвестицій, встановлення партнерських відносин з європейськими містами та розвиток громадянського суспільства.Основних здобутків Інституту вдалося досягти завдяки активній позиції першого заступника міського голови – Удода Євгена Григоровича, який безпосередньо координує роботу комунального підприємства.

Говорячи мовою цифр - за півроку 2016 залучено майже 33 млн грн. через участь в  міжнародних донорських проектах.


Основними партнерами-донорами стали:

-          Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) - 31,5 млн грн;

-          Німецький Фонд Ганса Зайделя - 800 тис грн;

-          Агентство США з міжнародного розвитку USAID - 50 тис грн.

У співпраці з GIZ впроваджується ряд інфраструктурних проектів:

-  капітальний ремонт в школах №58 та №76, Терцентрі соцобслуговування пенсіонерів Центрально-Міського району, Донецькому юридичному інституті МВС, Донецькому національному університеті Економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

-  почалася реконструкція системи опалення в школах №№ 110, 115, 117, 123.

Завдяки фінансуванню Фонду Ганса Зайделя було зроблено значний внесок у розвиток громадянського суспільства, а саме:

-  проведено навчальні семінари і тренінги для представників громадських організацій міста;

- створено сайту «Новий Кривий Ріг», на якому мешканці міста можуть проголосувати за пріоритетність великих міських програм та таким чином брати участь в розвитку міста;

- отримано рекомендації щодо впровадження кращих європейських практик, спрямованих на забезпечення прозорості та відкритості міської влади.

Кошти USAID було спрямовано на встановлення дитячого майданчику по вул. Панаса Мирного для дітей-переселенців з Луганської та Донецької областей.

Налагоджено партнерські зв’язки з містами Європейського Союзу – Любліном, Ольштином, Вроцлавом, Мішкольцем та ін., а також європейськими організаціями - Асамблеєю Європейських Регіонів, ін.

Основні напрямки співпраці:

-  реабілітація учасників АТО (досягнуто домовленостей про лікування воїнів в унікальній водолікарні угорського міста Мішкольц та містах Нижньої Сілезії);

-   поліпшення екологічної ситуації в місті (підписано меморандум про співпрацю з компанією MUT Hungaria Kft., передбачена розробка заходів з переобладнання та будівництва полігонів твердих побутових відходів);

-  вдосконалення транспортної системи міста (налагоджено взаємодію з Асоціацією ITS POLSKA, що на європейському рівні є флагманом впровадження «розумних» транспортних систем; планується реалізація заходів, що надаватимуть пріоритет руху громадському транспорту і підвищуватимуть його конкурентоспроможність) .

Здійснено ряд заходів міжнародного масштабу – проведено промоційний тур містами Європи «Кривий Ріг сталеве серце відкриває творчу душу», отримано унікальну відзнаку ЮНЕСКО  - козацькі пісні Дніпропетровщини внесені до Списку всесвітньої нематеріальної культурної спадщини організації.

 

Проведено значну роботу з інвесторами.

Так, у травні 2016 року проведено зустріч з представниками компанії «Зорг Біогаз» в Україні, на якій було прийнято рішення про розробку проекту та впровадження технології з переробки міських стоків в біогаз і електроенергію за технологією компанії «Зорг Біогаз»:

Ведуться переговори з компанією BlackIron щодо впровадження міжнародного інвестиційного проекту з будівництва сучасного гірничо-збагачувального комбінату для видобутку і переробки залізної руди на Шимановському родовищі. Завдяки даному проекту очікується створення понад 2000 нових робочих місць та 1,1 млрд доларів США інвестицій.

Особливу увагу було приділено розвитку аеропорту «Кривий Ріг», який має високий потенціал для перетворення в аеропорт міжнародного масштабу зі здійсненням регулярних рейсів.

Успішно провівши переговори з авіакомпаніями, в влітку 2016 року було запущено рейси  Анталію, а восени в Єгипет. На 2017 рік планується відкриття маршрутів до Києва, Стамбула, Варшави, Батумі. 

Розвиток аеропорту значно підвищує конкурентоспроможність Кривого Рогу і дає можливість мешканцям міста зручно користуватися авіаперевезення, не виїжджаючи до столиці чи інших мегаполісів.

Одним із центральних напрямків діяльності Інституту 2016 року стали заходи з розвитку громадянського суспільства.

Було надано сприяння у створенні коаліції громадських організацій міста, до якої увійшли ГО «Український Союз промисловців і підприємців»,  ГО «СІЧ», ГО «Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій і ветеранів АТО».

Головна мета коаліції – здійснювати заходи з підвищення прозорості діяльності влади та її підзвітності.

Так, у тісній співпраці з коаліцією вперше в Кривому Розі проведено конкурс проектів місцевого розвитку «Громадський бюджет», в якому взяли участь 99 інститутів громадянського суспільства. Результатом конкурсу стало впровадження 47 проектів-переможців конкурсу, що визначалися шляхом голосування мешканцями міста.

Окрім того, в 2016 році з’явився ще один ефективний інструмент громадської участі  -  проект «Відкритий бюджет», який по суті є сайтом, на якому в простій і зрозумілій формі представлені показники міського та районних в місті бюджетів. Кожен бажаючий може проглянути видатки і доходи бюджету в розрізі окремих управлінь, районів, підприємств, шкіл і т.д.

З огляду на досягнуті показники в 2016 році, на 2017 рік Інститут планує рухатися у визначеному напрямку, продовжувати роботу з залучення інвестицій та впровадження кращих європейських практик розвитку міста.