У Кривому Розі реалізовується проект для внутрішньо переміщених осіб

Image00002

БО «БТ Мережа Кривий Ріг» разом з КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради реалізує проект «Доступна інформація на захисті прав ВПО». Захід здійснюється у рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Мета проекту – інформування внутрішньо переміщених осіб міста Кривого Рогу щодо механізмів дотримання та захисту своїх прав. Для цього заплановано надрукувати плакати та кишенькові інформаційні довідники.

Проектом передбачено проведення у місті п’яти фокус-груп для обговорення необхідної та важливої на думку ВПО інформації, яка буде міститись на плакатах та в інформаційному довіднику. В матеріалах будуть прописані покрокові дії щодо захисту прав внутрішньо-переміщених осіб (куди звертатись, як подати запит, тощо).

Вже проведено дві фокус-групи. В них взяли участь 41 особи з числа ВПО та громадських організацій, що займаються допомогою переселенцям, також був присутній представник бюро правової допомоги та спеціаліст з питань захисту прав людини та взаємодії з громадами.

В ході проведення фокус групи, учасники обговорювали проблеми, з якими вони стикаються на даний час у чотирьох запропонованих напрямках: медичне обслуговування, освіта, працевлаштування, соціальний захист. Кожен з запрошених висловив свою думку щодо інформації, яку він хотів би отримати окрім запропонованої на попередніх зразках інфоргафіки, а також чи розуміло подано інформацію.

Наступні фокус–групи заплановано провести:
04.04.17р. - Тернівський район, село Мировське, КОШ № 76 з 17.30 до 19.30;
08.04.17р. – Інгулецький район, вул. Кормелюка, 3, гуртожиток з 14.00 до 16.00;
11.04.17р. – Криворізький міськрайонний центр зайнятості, з 11.00 до 13.00

Якщо Ви є внутрішньо переміщеною особою та бажаєте взяти участь у фокус-групі, звертайтесь за телефоном 0680052820. Для нас дуже важливо почути та врахувати думку кожної людини.

Image00003

Image00001