Прес-конференція за підсумками проекту для внутрішньо-переміщених осіб: "Доступна інформація на захисті прав ВПО"

0001

У місті Кривому Розі з 01 березня по 31 травня поточного року було впроваджено проект «Доступна інформація на захисті прав внутрішньо переміщених осіб». Він направлений на вирішення проблем, що стосуються прав людини загалом та прав внутрішньо переміщених осіб. Це право на медичне обслуговування, освіту, право на доступ до публічної інформації, ефективного засобу юридичного захисту і протидію дискримінації.

31 травня відбулась прес-конференція щодо реалізації проекту за участю представника секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Дніпропетровській області - Комлева Олександра Ростиславовича, БО «БТ Мережа», яка в партнерстві з КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» є реалізаторами проекту, директора Криворізького міськрайонного центру зайнятості – Вознюка Ігоря Борисовича, спеціаліста управління соціального захисту Криворізького міськвиконкому, представників ГО «Егіда ВПО» та внутрішньо-переміщених осіб.

Протягом заходу обговорювалися проблеми, з якими зустрічаються внутрішньо переміщені особи у своєму повсякденному житті, підведені підсумки від впровадження проекту та презентовані матеріали, у яких можливо знайти всю необхідну інформацію щодо реалізації соціально-економічних прав ВПО.

У друкованих матеріалах прописані покрокові дії щодо захисту прав внутрішньо-переміщених осіб. Цю та іншу інформацію було зібрано під час проведення 5 фокус-груп з більш ніж 100 представниками ВПО, які було розділено на 5 основних груп: медичне обслуговування, освіта, працевлаштування, соціальний захист, та організації, що надають допомогу.

За результатами проекту було створено 5 інфографік – інформаційних плакатів з покроковою інструкцією для ВПО у новому місті, та кишеньковий довідник з більш розгорнутою інформацією.

«Саме широке інформування та особисте спілкування з представниками внутрішньо переміщених осіб дозволить почуватися їм захищеними та не покинутими у нашому великому місті», - зазначила на прес-конференції Елла Соколюк - виконавчий директор БО «БТ Мережа Кривий Ріг», одна з організаторів проекту.

Розроблені інфографіки найближчим часом будуть розміщені у місцях максимального скупчення людей. Електронний варіант довідника - на сайтах: «КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу», міськрайонного центру зайнятості, Криворізького центру надання вторинної юридичної допомоги та у соціальних мережах (на сторінках інформаційних спонсорів проекту – ГО «Єгіда ВПО», ГО «Адорія Грандіс», ГО «Альфа Плюс»).

Надруковані довідники буде поширено серед внутрішньо переміщених осіб через районні УПСЗНи, пенсійні фонди та громадські організації.

На прес-конференції Представник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Дніпропетровській області - Комлев Олександр Ростиславович, зазначив:

«До нас може звернутися будь-яка особа: громадянин України, або особа без громадянства. Основна функція – вирішити питання, які виникають між громадянином і державою».

Реалізація міні-проекту «Доступна інформація на захисті прав ВПО» здійснюється БО «БТ Мережа Кривий Ріг» разом з КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» у рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED). Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

0002

0000