Представлено перші кроки на шляху реалізації проекту побудови комплексу з переробки твердих побутових відходів у Кривому Розі

1

З робочим візитом до Кривого Рогу завітали представники польської компанії «ЕKSI Сonsulting» з метою презентувати економічну доцільність побудови сміттєпереробного заводу в Кривому Розі.

Під час зустрічі з керівництвом міста представник «ЕKSI Сonsulting» Збігнєв Дуткєвіч презентував аналіз ринку відходів Кривого Рогу, показав порівняльну характеристику ринку відходів Польщі і України, системи інвестиційних субсидій, які діють в Європейському Союзі для побудови сміттєпереробних заводів, представив технологічний процес роботи сміттєпереробного заводу та представив економічно обґрунтований та вигідний варіант реалізації проекту для Кривого Рогу.

«Ми розробили концепцію, враховуючи Європейський досвід, досвід Польщі і особливості Кривого Рогу. Ми впевнені, що отримали дуже хорошу концепцію проекту сміттєпереробного заводу», - зазначив Збігнєв Дуткєвіч.

Крім того, він наголосив, що з 2020 року в країнах Європейського Союзу буде заборонено створення нових полігонів для побутових відходів, а тому Кривий Ріг стратегічно вірно планує майбутнє і створює приклад іншим містам України як на практиці відповідати європейським стандартам.

Міський голова Юрій Вілкул підкреслив: «Перш за все, цей проект повинен бути екологічно безпечним і економічно вигідним для міста».

«При розробці проекту побудови комплексу з переробки твердих побутових відходів ми нашим європейським партнерам ставили завдання, що тарифи для мешканців Кривого Рогу по збору і утилізації твердих побутових відходів не повинні зростати. Крім того, таке підприємство має бути не тільки екологічно безпечним і вирішувати проблеми з полігонами, але і бути вигідним для розвитку економіки міста - це створення нових робочих місць і нові джерела для наповнення міського бюджету», - сказав Народний депутат України Костянтин Павлов.

Проект «Будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів» передбачає інвентаризацію всіх сховищ небезпечних відходів і підприємств міста, що забруднюють довкілля, та безвідходну утилізацію твердих побутових, інших муніципальних і частини промислових відходів з виробленням товарної продукції.

Реалізація такого проекту дозволить створити систему управління відходами, зменшити обсяги накопичених побутових відходів, а також підвищити якість навколишнього середовища в місті та покращити умови життя мешканців Кривого Рогу.

3

2