ПАТ «АрселорМітал Кривий Ріг» очима фотографів

Завдяки плідній співпраці адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Інституту розвитку міста Кривого Рогу та Громадської організації «Спільнота творчих фотографів» 20 квітня 2018 року вперше було проведено фототур на виробничі об’єкти підприємства для фотографів нашого міста.

9

Дана подія проходила в рамках реалізації Меморандуму про співпрацю в напрямку розвитку промислового туризму між Виконкомом міської ради з промисловими підприємствами Кривого Рогу, а також Меморандуму про співпрацю між Інститутом розвитку міста Кривого Рогу і Громадською організацією «Спільнота творчих фотографів».

Головна ідея проведення цього заходу - розкриття багатогранності рідного міста і висвітлення яскравих фарб унікальної діючої індустрії крізь призму об’єктиву.

Розпочалася екскурсія з музею історії ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», де учасники фотоекскурсії ознайомилися з унікальним макетом підприємства, на якому розміщені усі 8 тис. гектарів гірничо-металургійного гіганта, а також розповіли про промислові об’єкти, які чекають на учасників фототуру.

Продовження відбулося на коксохімічному виробництві підприємства, яке є одним із найбільших виробників коксу в Україні та Східній Європі. Унікальним об’єктом відвідування стала коксова батарея №6 коксового цеху №1, нещодавно повністю реконструйована за новітніми технологіями. Фотографам було продемонстровано процес отримання коксу та коксового газу з вугільної шихти.

Особливо захоплюючими і вражаючими виявилися: дротовий стан сортопрокатного цеху №2 та цех блюмінг прокатного департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Фотографи отримали можливість бути свідками процесів народження сталевої катанки, діаметром 6,5 мм, а у блюмінгу – виробництва заготовок для дрібносортних і дротяних станів підприємства.

У кожних підрозділах підприємства учасників фотоекскурсії радо вітали фахівці-металурги, які розкривали «завіси» процесів виробництва і з щирою гордістю розповідали про особливості своїх професій.

Фотографи розповіли, що отримали безліч позитивних вражень та чудовий настрій від фотоекскурсії, адже більшість з них вперше побували на виробничих об’єктах промислового підприємства і подякували ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та Інституту розвитку міста Кривого Рогу за добре організовану екскурсію.

Сподіваємось, що це не остання фотоекскурсія до підприємства, завдяки якій фотографи зможуть зафіксувати металургійні процеси виробництва, як захоплююче дійство і відобразити цей витвір мистецтва в фотографіях.

Висловлюємо щиру вдячність ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за надану можливість відвідати промислові об’єкти підприємства.

Докладніше про позитивні відгуки в коментарі:

Олександр Водолазський (голова громадської організації «Спільнота творчих фотографів»): «Я, як голова Громадської організації «Спільнота творчих фотографів» хочу подякувати, перш за все, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за надану можливість у розвитку індустріальної фотографії. В Україні вищезазначена тема вважається закритою і тому нам, фотографам, хотілось би якомога більше розкрити працю людини, яка власноруч створює промисловий продукт. Від себе особисто можу сказати, що побувавши на підприємстві у мене було відчуття, як ніби то я, побував в самому серці Кривого Рогу, побачив на власні очі як вся ця металургійна енергія живе і пульсує.

Ми сподіваємося, що це не остання фотоекскурсія, адже для нас це був перший досвід. Нам би дуже хотілось, щоб наші фото були цікаві не тільки підприємству, а й насамперед дітям і студентам, які стоять перед обранням майбутнього життєвого шляху. Звичайно ми розраховуємо, що ми зможемо показати всі ці виробничі процеси як на вітчизняних, так і на закордонних фотовиставках».

12356781011