Кривий Ріг вивчає польський досвід у сфері самоврядування

1

      22-23 травня у Кривому Розі з робочим візитом перебували експерти з міста Люблін на чолі з директором управління неінвестиційних проектів адміністрації міста Люблін Кшиштофом Лонткою.

       За ініціативи польського міста-партнера Кривий Ріг долучився до 9-місячного проекту «Професійні кадри в місцевому самоврядуванні – формування компетентних команд публічної адміністрації в сфері підтримки реформи самоврядування в Україні», що став переможцем програми «Польська допомога для розвитку 2018», оголошеного Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща.

polska lublin

 

    22 травня з експертами із міста Любліна зустрівся міський голова Юрій Вілкул. У ході розмови обговорювалися питання стратегічного розвитку міст, реалізації спільних проектів, диверсифікації економіки та розвиток молоді.

         Міський голова Юрій Вілкул наголосив: «Ми відкриті до співпраці та діалогу з місто Любліним. У нас вже є достатньо напрацювань у сфері управління місцевого розвитку, але ми не зупиняємося на досягнутому. Впевнений, що проведення такого заходу у нашому місті сприятиме ефективній взаємодії органів місцевого самоврядування та громади задля розвитку нашого міста і створять сприятливі умови для реалізації подальших майбутніх ініціатив».

     Директор управління неінвестиційних проектів адміністрації міста Люблін Кшиштоф Лонтка детально розповів про проект «Професійні кадри в місцевому самоврядуванні – формування компетентних команд публічної адміністрації в сфері підтримки реформи самоврядування в Україні» та його етапи реалізації.

         «Люблін всіляко підтримує реформу децентралізації в Україні і Кривий Ріг є не виключенням. Наша мета – це обмін досвідом і ми всебічно готові цьому сприяти і покращувати міста до Європейських стандартів. Крім того, основним пріоритетом для нас є проекти пов’язані з навчанням і розвитком молоді, адже саме вони є нашим майбутнім», – сказав Кшиштоф Лонтка.

        Також польські експерти запросили делегацію із Кривого Рогу взяти участь у VII Конгресі ініціатив Східної Європи в м. Люблін, який проходитиме 21-25 вересня 2018 р.

2

3

      Після офіційної зустрічі відбулося засідання польських експертів з робочою групою до складу якої увійшли: представники управління економіки, розвитку підприємництва, благоустрою та житлової політики, фінансового управління та відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому Криворізької міської ради.

     23 травня у конференційній залі готелю «Аврора» польські експерти провели семінар «Управління місцевим розвитком» в рамках проекту «Професійні кадри в місцевому самоврядуванні – формування компетентних команд публічної адміністрації в сфері підтримки реформи самоврядування в Україні» для представників виконавчих органів Криворізької міської ради, громадських організацій, вищих навчальних закладів та студентського самоврядування міста.

     Під час семінару директор управління неінвестиційних проектів адміністрації міста Люблін Кшиштоф Лонтка продемонстрував головні фактори розвитку міст на основі стратегічного, секторного, проектного і партиципаційного управління.

   «Зробіть так, щоб про Кривий Ріг знали далеко за його межами, популяризуйте його. Давайте більше доступності закордонним партнерам. Йдеться про доступність території, інфраструктури, офісів, логістики, інвестицій, інформації, а головне доступність ментальну. Говоріть із ними на одній мові», – наголосив Кшиштоф Лонтка.

     Також він акцентував увагу присутніх на тому, що потрібно працювати і над залученням іноземних партнерів та інвесторів до Кривого Рогу.

     Крім того, польськими експертами було проведено майстер-клас за методом RADAR, що дозволило оцінити сильні і слабкі сторони управління у різних сферах важливих для міста (доступність, культура, освіта, підприємництво, ефективність управління тощо).

    Учасники семінару жваво долучалися до дискусій та активно обговорювали  ділилися власним досвідом у сфері місцевого економічного розвитку Кривого Рогу. Вони розповіли, що отримали не тільки корисні знання, а й чудовий настрій і подякували експертам за цікаву подачу матеріалу!

    Наступними заходами в рамках проекту на початку липня стане тренінг RADAR для представників з кожного міста та акредитований семінар з методології PRINCE2 на рівні FOUNDATION для представників з кожного міста; участь у VII Конгресі ініціатив Східної Європи в м. Люблін 21-25 вересня 2018 р. та на початку грудня завершальна конференція «Активні органи місцевого самоврядування у процесі проведення реформи місцевого самоврядування в Україні» в м. Київ.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

     Довідково

    24-27 квітня 2018 року проходив перший навчальний візит криворізької делегації до Любліна (Республіка Польща) у рамках проекту «Професійні кадри в місцевому самоврядуванні – формування компетентних команд публічної адміністрації в сфері підтримки реформи самоврядування в Україні».

  Цей проект став переможцем програми «Польська допомога для розвитку 2018», оголошеної Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща.

   Ціль проекту є підтримка і розвиток кадрів українських органів місцевого самоврядування з восьми обласних центрів України - Суми, Івано-Франківськ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Харків, Кривий Ріг, Рівне.

    Метою першого навчального візиту до Любліна була демонстрація українській делегації практики змін люблінського місцевого самоврядування з урахуванням трьох сфер управління: стратегічної, секторної та проектної.

    Під час візиту учасники відвідали спеціальну економічну зону – Люблінський науково-технологічний парк, поспілкувалися з представниками Управління стратегії та обслуговування інвесторів. Одним з напрямків програми стало вивчення досвіду інформатизації міста, електронного документообігу адміністрації та ознайомлення з роботою Бюро з обслуговування мешканців, а директор Управління неінвестиційних проектів адміністрації міста Люблін Кшиштоф Лонтка поділився досвідом міста у написанні та впровадженні міжнародних грантових проектів згідно з міжнародною методикою PRINCE2.