Вдосконалення правової грамотності екскурсоводів Кривого Рогу

1

Інститут розвитку міста приділяє значну увагу напрямкам, які є перспективними для створення позитивного іміджу краю та спрямовані на привернення уваги до його особливостей як містян, так і гостей з України та зарубіжжя. Для налагодження співпраці з працівниками туристичної галузі відділом промислового туризму КП «ІРМ» було вперше ретельно заплановано і проведено тренінг "Підприємницька діяльність у сфері туризму та навички комунікації для гідів".

2

У вступному слові фахівець відділу Олена Галич висловила сподівання, що зустріч стане корисною і цікавою, і це справдилося.

Для ділової частини були запрошені представники установ, з якими обовязково контактують всі, хто офіційно провадить трудову діяльність. Маргарита Сіліванова, начальник відділу реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців управління з питань реєстрації розповіла про офіси адміністративних послуг у місті, види послуг, що надаються ними, акцентувала на процедурі реєстрації ФОП, вказала на нюанси, які стосуються саме туристичних агенцій.

3

Юлія Полякова, головний державний інспектор  Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції детально пояснила суть документообігу та звітності, докладніше звернувшись до специфіки діяльності саме цієї сфери, відповіла на питання.

Ольга Голобородько,  головний спеціаліст інспекції з питань праці та зайнятості департаменту соціальної політики привернула увагу до особливостей трудового законодавства у сфері туризму, наголосила на відповідальності роботодавців у дотриманні норм закону, на ризиках в оформленні документації, що регламентує трудові відносини. Її виступ викликав чимало питань, на які вона дала вичерпні відповіді. Працівники «Страхової групи ТАС Кривий Ріг» закликали подбати про безпеку екскурсантів та запропонували підходящі страхові продукти, чим зацікавили гостей.

4

Друга частина заходу відбувалася у форматі живого спілкування. Наталія Любченко, фахівець з мовних комунікацій мала на меті не тільки дати важливу інформацію, а й задіяти аудиторію в обговоренні цікавих/складних моментів спілкування екскурсоводів з туристами. Вона давала конкретні поради, організувала міні-презентацію, в якій активно проявили себе Марія Головань («Krasin Tour»), Микола Єрошкін та Анатолій Новак ( «Дангіон Кривий Ріг»), Володимир Огур. Ведуча підвела до висновку, що туризм – це не робота, а творчість. Невимушена атмосфера,  щирий інтерес та зацікавленість у набутті нових знань та вмінь надали переконливості цій тезі.

 5

Володимир Казаков, завідувач кафедри фізичної географії, краєзнавства та туризму Криворізького державного педагогічного університету вручив сертифікати про проходження курсів гідів, які відбувалися на базі цього вищого навчального закладу. Він знайшов добрі слова про кожного, наголосивши на цікавинках розроблених ними проектів.

6

Учасники та організатори дійшли спільного рішення - продовжувати і надалі подібне спілкування, виділяючи найактуальніші проблеми, які потребують як фахових консультацій, так і колективного обговорення.