Інститут розвитку міста виступив співорганізатором проведення тренінгу Якова Рогаліна «Сталий успішний фандрейзинг тут і зараз: від усіх, всяке, на все і по-різному»

 

Захід відбувся 19 січня 2013 року на базі культурно-громадського центру ШELTER+ за участі представників громадських організацій Кривого Рогу, служби соціального захисту населення, благодійних організацій та громадян, небайдужих до розвитку благочинності в Україні.

Тренінг проводив визнаний гуру українського та зарубіжного фандрейзингу - Яков Фрідрихович Рогалін - успішний підприємець, практикуючий хірург, PR-менеджер, засновник та директор Донецького благодійного фонду «Доброта», кращий фандрейзер світу 2002 року, справжня людина-оркестр.

Мета майстер-класу - набуття розуміння складових успіху і невдач залучення благодійних ресурсів організаціями громадянського суспільства (ОГС).

Завдання майстер-класу:
- мотивувати представників ОГС до використання фандрейзингу без профанацій і зловживань як провідного інструменту і індикатора розвитку;

- змінити ставлення до теорії та практики фандрейзингу у зневірених та/або таких, що втрачають оптимізм ОГО в великотрудній справі пошуку коштів для реалізації своєї місії.

Протягом тренінгу Яков Фрідрихович ознайомив присутніх з основними принципами фандрейзингу, типовими помилками та небезпеками в цій справі, шляхами їх усунення, показав яскраву та правдиву модель успішного стартапа на прикладі фонду «Доброта», якому вдалося за 15 років залучити близько 7 тисяч донорів та більше тисячі партнерів-реципієнтів.

Не зважаючи на тривалість заходу (понад 5 годин), аудиторія увесь час охоче приймала участь в інтерактиві, розповіді коуча породжували нові запитання та обговорення, що свідчить про зацікавленість громади в проблемах благодійництва.

В непростий час для країни Яков Фрідрихович підняв одвічну тему людства – здатність творити добро. Українці звикли сприймати благодійність як спосіб «відмивання грошей», мало хто вбачає в пожертвуваннях вияв доброї волі, хоча позиція держави останнім часом покращує ситуацію – благодійників все ж підтримують, ініціюючи проекти щодо оподаткування внесків.

Але головна перешкода розвитку благодійної справи криється у застарілий недієвій системі, яку необхідно змінити. «Добро в обмін на добро» - саме таким шляхом, за словами Якова Фрідриховича, можливо пробудити у громадян свідоме ставлення до благочинності, змотивувати до пожертвувань. «Не лише отримувати, а й віддавати при цьому», - і в результаті створюється безперервний ланцюжок добра, філантропія на засадах взаємодопомоги.

«Людині властива здатність творити добро, варто лише скоординувати її в правильному виборі» - саме на цих постулатах ґрунтується успішний фандрейзинг.

Проведення таких тренінгів безумовно корисна справа, адже це можливість привернути увагу громадськості до розвитку благодійництва, ОГС більш активно включитися в суспільні процеси, набути навиків ефективного залучення ресурсів та підвищити рівень свідомості громадян в цілому.