Круглий стіл «Смарт спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу і науки»

1

23 березня заступник директора КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Світлана Хром взяла участь в круглому столі «Смарт спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу і науки» в якості члена експертної групи «Розвиток економічного потенціалу на інноваційній основі».

 

Захід був організований Департаментом економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації і Дніпропетровським центром розвитку місцевого самоврядування.

Представниками Українського інституту міжнародної політики надана інформація щодо стратегії досліджень та інновацій для Смарт Спеціалізації, також розглянуті наступні питання:

– що таке Смарт Спеціалізація і як вона працює в ЄС;

– як створюються ланцюги доданої вартості на основі смарт Спеціалізації;

– як знайти свою унікальність і яка можлива роль сільського господарства та туризму в розвитку області;

– роль інновацій і науки в розвитку області;

– як пов’язані кластери, технопарки і бізнес-інкубатори зі Смарт Спеціалізацією.

Під час круглого столу Олексій Псарьов (заступник директора департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА) звернув увагу на те, що без діалогу з бізнесом і громадськістю складно реалізувати наступні пріоритети області: спільне визначення пріоритетів розвитку області (унікальність та переваги),  стратегічні та операційні цілі розвитку області, чим корисні проекти для реалізації пріоритетів області, досвід використання інноваційних рішень в області: кластери, патенти, бізнес-інкубатори, технопарки, наукові розробки і дослідження та наявні інструменти комунікації з університетами та бізнесом в області.

Нові умови, що забезпечуються завдяки впровадженню Смарт Спеціалізації, сприяють творенню нового лідерства, відповідальності та активного залучення громадян на місцевому рівні задля більш ефективного та якісного управління власними громадами та задоволення місцевих потреб. Особливо актуально це Кривому Розі - в «Місті довжиною в життя».