Український урбаністичний форум 2019 - "Люди. Місто. Завод"

1

21 та 22 червня року у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбувся Український урбаністичний форум 2019.

 «Український урбаністичний форум — це щорічний захід для знайомств та обміну досвідом українського урбаністичного руху. Організатором є Аналітичний центр CEDOS. Головний медіа-партнер: українська урбаністична платформа Mistosite. Локальний партнер форуму у 2019 році — громадська організація Дзига. Форум відбувався за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine.» - за матеріалами сайту https://mistosite.org.ua.

Форум проводиться вдруге. В 2018 році старт цього заходу був покладений у м. Київ, темою першого урбаністичного форуму було “Що таке справедливе місто?”. 

Цьогоріч від міста Кривий Ріг взяли участь заступник начальника управління економіки виконкому Криворізької міської ради Оксана Павлушенко та начальник відділу промислового туризму КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу" Криворізької міської ради Ольга Крамаренко.

На форумі були присутні представники міст, громадських організацій, активісти із усієї України.

2

Тему цьогорічного форуму було вирішено викласти в три змістовні слова – «Люди. Місто. Завод».

«Перший день форуму вразив своїм відкриттям. Організатори використовували цікаві форми роботи щодо знайомства учасників. Організація знайомства - перше враження учасників, тому вдала організація цього етапу спрацювала гарно. Усі ми познайомилися, дізналися один про одного і в подальшій роботі на форумі співпрацювали із найбільш близькими для нас учасниками.» - разповідає начальник відділу промислового туризму КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу" Криворізької міської ради Ольга Крамаренко.

Програма форуму включала обговорення гострих тем, презентації або виступи учасників, а також низку практичних занять.

«Запрошені спікери та гості говорили: 

- про ефективну співпрацю влади, бізнесу і громади 

- виклики, що стоять перед малими містами  

- про потреби найбільш вразливих суспільних груп 

- інклюзивне дозвілля 

- взаємодію влади з містянами» - з матеріалів сайту https://zaporizhzhia.city.

3

Зі слів участників, особливо цікавим було завершення першого дня форуму, адже місце проведення вечірки - ревіталізований промисловий об'єкт Loft млин. Це гарний приклад взаємодії міста, бізнесу та громади. Об’єкт привернув увагу учасників, які займаються розвитком промислового туризму у своїх містах.

Також, до програми форуму входили дві екскурсії на вибір – Екскурсія Соцмістом та Екскурсія Робітничим селищем.

4

«Другий день форуму розпочався з екскурсій. Ми обрали екскурсію районом Соцміста, адже і в Кривому Розі такий район є. Екскурсія дала зрозуміти, наскільки близькі між собою наші міста - індустріальні гіганти України. Безумовно, висновок зроблений - район Соцміста у Кривому Розі варто включати у перелік екскурсійних об''єктів.» - поділилась враженнями начальник відділу промислового туризму КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу" Криворізької міської ради Ольга Крамаренко.

5

Надзвичайно корисними та вражаючими були презентації учасників форуму щодо успішно реалізованих проектів в інших містах. Приклад успіху колег надихає та мотивує.

6

Урбаністичний форум не залишився осторонь складних питань для сучасних міст України, які стосуються кожного жителя. Блок «Незручні явища і простори: складні теми у розмовах про місто» розкрив тему кладовищ, балконів та туалетів у громадському просторі. Стає зрозумілим, що і такі незручні питання також необхідно обговорювати як на рівні місцевої громади, так і на рівні державному.

Підбиваючи підсумки, хочеться подякувати організаторам та учасникам Українського урбаністичного форуму 2019 за цікаві презентації, гострі теми, пізнавальні екскурсії та схожі погляди на проблемні питання. Учасники обмінялись знаннями та мотивовані на подальші звершення повернулись додому.

Сподіваємось на зустріч наступного року!