Виїзне засідання комітету ВР з питань екології та природокористування поставило перед керівництвом міста та ІРМ нові завдання

экология 1

Участь у виїзному засіданні екокомітету взяли народні депутати України, міська влада Кривого Рогу, представники промислових підприємств, екологи, науковці. Темою заходу стали актуальні для всіх криворіжців питання: «Екологічний стан Кривбасу: проблеми та шляхи вирішення». Зокрема, йшлося про відновлення дії еколого-економічного експерименту.

экология 2

«Суть експерименту - це забезпечення додатковим фінансуванням природоохоронних заходів за рахунок повернення в повному обсязі коштів, що сплачуються підприємствами міста як екологічний податок за забруднення навколишнього природного середовища. А саме – використання коштів Державного і Обласного фондів охорони навколишнього природного середовища безпосередньо на території, що забруднюється - у Кривому Розі», - зазначив мер Кривого Рогу Юрій Вілкул.

Міський голова детально зупинився на заходах з оздоровлення водних ресурсів: відновлення Карачунівського водосховища, реалізації проектів оздоровлення річок Інгулець та Саксагань. Юрій Вілкул акцентував увагу на подальшій роботі у напрямку покращення якості питної води, реалізації проектів з реконструкції загальноміських очисних споруд, а також будівництва нових каналізаційних мереж.

экология 4

Важливе питання для криворіжців – діяльність промислових гігантів та зменшення їх впливу на навколишнє середовище. Мер міста наголосив на необхідності затвердження Державної програми дослідження стану техногенної частини земної кори Криворізького залізорудного басейну для запобігання виникненню на його території проблем техногенного та природного характеру. Проект на 2015-2017 роки розроблено в 2013 році (замовник Дніпропетровська обласна державна адміністрація, виконавець Науково-дослідний гірничорудний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет"). Через політичні та соціально-економічні події останніх років, реорганізацію органів центральної виконавчої влади проект до цього часу не прийнято.

экология 3

Віктор Артюх, Юрій Вілкул та відомий криворізький еколог-ентузіаст Йосип Маяков

Члени Комітету з питань екології та природокористування прислухалися до доповідей керівництва міста і місцевих активістів. Прийнято рішення лобіювати інтереси криворіжців у Верховній Раді та добитися встановлення сотень газових-пилових аналізаторів на найбільш екологічно небезпечних об’єктах місцевих підприємств. Контроль за збором та аналізом інформації планується покласти на КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».