Розвиток велоінфраструктури в місті набирає обертів

Не зважаючи на стрімкий розвиток транспортних засобів протягом останніх десятиліть, появу швидкісних суперкарів, електромобілів, потягів і т.д., все більше й більше жителів планети віддають перевагу двоколесному другу, знайомому кожному з дитинства, - велосипеду. Статистика вражає цифрами: сьогодні у світі налічується понад мільярд велосипедів, в Західній Європі ними активно користуються 115 мільйонів чоловік, а Данія та Нідерланди стали «найвелосипеднішими» країнами.

Чому саме цей транспортний засіб набув такої популярності? Вибір цілком обгрунтований, адже велосипед не забруднює навколишнє середовище, не потребує значних коштів на утримання (на відміну від авто), не створює заторів на дорогах, а також є ефективним способом покращення здоров’я та самопочуття.

Кривий Ріг не залишився осторонь такої модної та ефективної світової тенденції. Завдяки активній співпраці міськвиконкому, Інституту розвитку міста та громадських організацій Велокривбас та ГО "Команда Адреналін" було створено робочу групу, члени якої розробили Програму розвитку велоінфраструктури у місті Кривому Розі на 2013-2015 роки. Програма передбачає заходи щодо вивчення стану об’єктів велоінфраструктури міста, створення мережі велопарковок біля важливих соціальних об’єктів, «маршрутів здоров’я» в паркових зонах міста та інших актуальних місцях, велодоріжок, які допоможуть вирішити питання безпечного пересування велосипедистів у найбільш небезпечних ділянках руху; розробку та видання карт міста з нанесеними велодоріжками, велопарковками, алеями здоров’я та іншими спортивними об’єктами міста.

Вже було проведено ряд засідань робочої групи, останнє з яких відбулося 27 січня 2013 року на базі Інституту розвитку міста, де були прийняті наступні рішення:

-доопрацювати перелік завдань і заходів Програми розвитку велоінфраструктури у місті Кривому Розі на 2013-2015 роки;

-розпочати підготовку до організації Всеукраїнського Форуму велосипедистів у 2013 році з метою обміну досвідом та консолідації;

-налагодити зв’язки з міжнародними велоорганізаціями для залучення матеріальної та організаційної підтримки реалізації Програми;

-направити листи з проханням підтримати реалізацію Програми до підприємств міста.

Отже, сподіваємось, що в недалекому майбутньому в нашому місті буде функціонувати сучасна велоінфраструктура та збільшиться кількість велосипедистів - людей, небайдужих до власного здоров’я та екологічного стану довкілля. Нові перспективи відкриються і для Кривого Рогу, адже будуть створені всі умови для позиціонування його як потужного центру велоруху в Україні з сучасними велобанами, доріжками та парковками.