Хакатон-2019: у Кривому Розі пройшов дводенний урбаністичний форум

 IMG 7240

Урбаністичний Хакатон – це захід пошуку ідей для надання другого життя старим промисловим об’єктам, що не використовуються за призначенням.

 IMG 7100

Хакатон проходив у Кривому Розі 15-16 листопада за підтримки компаній ТОВ «Метінвест-Україна» та координації Криворізької фундації майбутнього. Організатором виступила ГО «Агенція розвитку «Урбаністичне місто», а активну участь в цьому заході взяли фахівці КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».

 IMG 7177

Модерувати захід запросили команду однодумців з прекрасного міста Херсон. Спікери ділились з учасниками своїм багатим досвідом та обговорювали проблемні питання на шляху до перетворення старих промислових об’єктів на майбутні туристичні візитівки Кривбасу.

 IMG 7086

Для мозкового штурму учасникам запропонували п’ять об’єктів. В тому числі:

  • Бурщицький відвал, відсипаний колишнім Новокриворізьким гірничо-збагачувальним комбінатом (НКГЗК);
  • шахта «Артем 2», що має родовище, розкрите до глибини 900 метрів та 1100 метрів. На сьогодні шахта працює в режимі збереження обладнання та відкачування шахтних вод;
  • будівля колишнього рудоуправління ім. Леніна, яке знаходиться на пл. Толстого у Тернівському районі. Представляє собою нежитлову триповерхову, окремо розташовану споруду площею 2961 кв. м.;
  • шахта «Вентиляційна-3», що представляє собою залишки стволу, глибина якого складає 550 м. Раніше використовувався для провітрювання робочих підземних горизонтів;
  • комплекс теплиць, розташований у Саксаганському районі. Територія об’єкту межує з земельною ділянкою 4-ї міської лікарні. Площа комплексу будівель та споруд з інфраструктурою – 1251,1 кв. м.

 IMG 7209

В перший день Урбаністичного Хакатону-2019 учасники заслухали презентації модераторів заходу, розділились на 4 групи та поглибились в обговорення фантастичних ідей і сміливих проектів.

Другий день заходу розпочався з відбору проектів для підготовки презентації кожної з груп. Учасникам форуму необхідно було обрати основну, найперспективнішу з ідей, яку вони хочуть втілити у життя, і аргументовано презентувати її основній аудиторії.

 IMG 7134

Еко-парк, картинна галерея, аеро-туризм, комплекс для заняття екстремальними видами спорту, канатна дорога і оглядовий майданчик…. Стільки креативу, сміливості, натхнення та масштабних ідей вже давно не акумулювалися під одним дахом!

 IMG 7229

 «Хакатон – класний старт процесу ревіталізації криворізьких об'єктів. Як говорять, «першим було слово…», тому у ці два дні ми мріяли, фантазували, придумували та говорили. Однозначно, гарною була ідея запросити модераторів із Херсона. Досвід створення «Урбан CADу» – неоціненний, а особливо круто, що це відпрацьована територія комбайнового заводу. Це є підтвердженням того, що потенціал Кривого Рогу у цій справі просто шалений (таких територій у місті – величезна кількість). Як підсумок, маємо надію, що потенційних інвесторів таки зацікавить ідея створення креативних просторів на індустріальних майданчиках,» – поділилась враженнями начальник відділу промтуризму ІРМ Ольга Крамаренко.

 IMG 7315

Сотня учасників, креативні спікери та модератори, насичена програма форуму, корисні ідеї та проекти – все це заради яскравого майбутнього нашого міста, та розвитку в ньому сучасної туристичної галузі.