Вчилися залучати інвестиції та спілкуватися з грантодавцями

 IMG 7576

17-18 грудня відбувся тренінг «Розробка грантових проектів та інші інструменти фандрайзингу» для працівників структурних підрозділів виконкому Криворізької міської ради, громадських організацій та працівників комунального підприємства «Інститут розвитку міста Кривого Рогу». Експертом, що проводив тренінг, був Григорій Кравцов на рахунку якого дванадцятирічний досвід і більше сорока виграних грантів.

 IMG 7570

Тренінг відбувався у формі лекції, кожен з присутніх міг задати питання, які його цікавили. Були роботи в групах під час яких учасники готували соціальні проекти, які були б корисні для нашого міста. Під час тренінгу було багато цікавих дискусій, які супроводжувалися позитивними емоціями. Перший день тренінгу учасники могли ознайомитися з усіма грантодавцями, які працюють на терені України. Особливу увага зверталася на соціально корисні грантові програми, які могли б посприяти розвитку громадянського суспільства і демократії в Україні і в нашому місті зокрема.

Другий день був більш практичний з опрацюванням кейсів і розробкою особистих проектів. Провідні фахівці спробували себе в ролі заявників, дізнаючись на практичному досвіді які саме формулювання застосувати для успішного розгляду грантової заявки. Також був зроблений акцент на тому, як саме треба спілкуватися  і співпрацювати з партнерами, адже зв’язки і репутація – дуже важливий аспект для фондів і міжнародних організацій.

З тренінгу учасники дізналися багато корисної інформації, а саме: як працювати з донорами, специфіку фондів і види грантів, найбільш актуальні для грантової підтримки проблеми сьогодення, особливості розробки грантових проектів, контакти донорів, особливості комунікації в цій специфічній сфері, способи отримання і підтримки позитивної репутації серед грантодавців.

Фахівці КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» запланували у наступному році активізувати роботу з розробки та написання грантових проектів як до національних так і до міжнародних донорів.