У Кривому Розі 29 молодих сімей отримали кредит на власне житло

квартира

Понад 10 років у Кривому Розі працює програма пільгового довгострокового кредитування. За рахунок коштів міського бюджету, молодим сім’ям виділяються гроші на будівництво (реконструкцію) та придбання житла.

З метою створення умов проживання та поліпшення становища молодих сімей, місто підтримує програму пільгового довгострокового кредитування. 

«Кривий Ріг - єдине місто в Україні, яке бере на себе розв’язання житлових і соціальних проблем молодих сімей. Щороку в міському бюджеті передбачаються кошти для надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям на придбання житла. У минулому році було направлено 935 тис 876 грн для двох молодих сімей. У 2020 році, на виконання муніципальної програми реалізації державної та місцевої політики, буде виділено майже 1 млн грн»,- зазначила Світлана Лавренко, директор департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту.

83613396 110632470366809 5873934081602879488 n

У місті  мешкає понад 47 тисяч молодих сімей. Правом на отримання кредиту  користуються молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни (одинокі – до 35 років; сімейні – до 35 років; неповна сім’я – до 35 років), які перебувають на обліку у райвиконкомах з питань відсутності житла або поліпшення житлових умов.

Для постановки на облік необхідно зібрати документи як кандидата у позичальники: заяву; документ, який посвідчує особу (копії паспортів чоловіка та дружини); довідку про склад сім’ї; довідку про час перебування на квартирному обліку для громадян, які проживають у містах та селищах міського типу (квартирний облік у виконкомі районної ради); довідку з місця роботи (де, ким працюють, заробітна плата за 6 місяців); копію свідоцтва про шлюб; копію свідоцтва про народження дитини (дітей); ідентифікаційний код (копії чоловіка, дружини).

Оформлення документів для отримання кредиту належить до функції Дніпропетровського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Після оформлення всіх документів, кандидати  у позичальники перебувають у рейтинговому списку Державного фонду кредитування.

«Щороку регіональне управління надає нам кандидатуру, яка у списку під №1 для кредитування містом за рахунок бюджетних коштів. Так, минулого року багатодітна родина Винокурових скористалася міською програмою і придбала трикімнатну квартиру. Відповідно до постанов Кабміну, багатодітні повертають лише 50% від вартості житла, інші 50% бере на себе місто»,- сказала Світлана Лавренко.

Як зазначив отримувач молодіжного кредиту Дмитро Винокуров, його багатодітна родина буде повертати 50% від вартості квартири 26 років. «Ми безмежно раді і вдячні, що в нашому місті існує така важлива програма для молодих родин. На початку 2019 року ми з дружиною зібрали документи та зареєструвалися у рейтингу, а вже в кінці року придбали власну трикімнатну квартиру. 50% від її вартості сплатило місто, а залишок наша родина буде повертати до досягнення нами пенсійного віку»,- зазначив Дмитро.

винокуров

Додатково:

Для постановки в чергу на отримання держпідтримки необхідно заповнити заяву від сім’ї чи одинокого громадянина, заповнити анкету контактної особи та за потреби анкети членів сім’ї контактної особи. Також є можливість подати заяву на участь у програмі через сайт регіонального управління: https://dp.molod-kredit.gov.ua/zhytlovi-prohramy/dostupne-zhytlo