Ю. Вілкул: Ми не залишимо медпрацівників один на один із медичною реформою

З 1 квітня в державі розпочався другий етап медреформи. Лікарні стали автономними, і безпосередньо фінансуються з «Національної служби охорони здоров'я», без участі місцевих бюджетів. Через недофінансування зарплати, у багатьох містах почалися протести медиків. Криворізькі лікарні теж недоотримали кошти - ні на медикаменти, ні на засоби індивідуального захисту, ні на харчування, ні на виплату заробітної плати у повному обсязі.

Для недопущення критичної ситуації в умовах епідемії, мер Кривого Рогу Юрій Вілкул прийняв рішення зняти кошти зі статей, пов'язаних з благоустроєм і направити на виплату заробітних плат медпрацівникам дитячої лікарні №1, дитячої лікарні №2, інфекційної лікарні, пологового будинку №1, дитячої стоматології та перинатального центру, які недоотримали кошти з державного бюджету. Всього це - понад 3,5 млн грн тільки за квітень цього року.

Нагадуємо, що забезпечення засобами індивідуального захисту і медикаментами здійснюється теж, переважно, за рахунок міського бюджету та приватних коштів. Хоча має фінансуватися з центру.

«Ми не залишимо медпрацівників один на один із медичною реформою», - сказав Юрій Вілкул.