Німецькі фахівці підкажуть Кривому Рогу успішний шлях

За сприяння програми «Інвестицій та місцевого економічного розвитку» Інституту розвитку міста, до Кривого Рогу прибула делегація з Федеративної Республіки Німеччина з генеральним консулом Штефаном Кайлєм. Мета візиту - підписання угоди про співпрацю з нашим містом у реалізації пілотного проєкту "Кривий Ріг - трансформація мономіст і індустріальних територій Дніпропетровської області".

Яке майбутнє мономіст? Тих, для яких індустрія - понад усе. Ця тема стала головною на міжнародній зустрічі мера міста і делегації Федеративної Республіки Німеччина на чолі з генеральним консулом.

У колі учасників - представники міської влади, громадських організацій, науковці. Кривий Ріг став пілотним проєктом трансформації мономіст і індустріальних територій Дніпропетровської області. На меті - розробка стратегій розвитку малого та середнього бізнесу, сприяння громадським ініціативам, розвитку масового спорту. Серед завдань - будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів у Кривому Розі та продовження процесів з термомодернізації бюджетних будівель міста.

"Завдання цього проєкту - формування детального плану економічної трансформації Кривого Рогу на період до 2030 року. Це підвищить конкурентоспроможність економіки нашого міста та якість життя мешканців", - зауважив міський голова Кривого Рогу.

Для практичної реалізації пілотного проєкту мають бути залучені фахівці, які володіють необхідним досвідом і компетенціями управління, так званими кейсами з перетворення територій. Німеччина пройшла великий шлях у цьому напрямку.

"Я дуже радий, що беру участь у першому засіданні з цього пілотного проєкту, і дуже радію, що він буде імплементуватися у кооперації з такими партнерами як Фонд Ганса Зайделя. І хотів би сказати, що ми, дійсно, маємо вельми поважний досвід, яким можемо поділитися у трансформуванні мономіст. Наприклад, нашого Вольсбурга", - зазначив Штефан Кайль, Генеральний консул ФРН в Україні.

Іноземні гості підкреслили - з Кривим Рогом їх пов'язує давня і доволі продуктивна співпраця. Тож у намірі брати участь у пілотному проєкті сумнівів немає.

Учасники зустрічі підписали меморандум про співпрацю. Після офіційної частини провели першу робочу зустріч із головним меседжем - монофункціональність промислових міст не має бути на заваді його інвестиційній привабливості і комфорту мешканців.