За сприяння міського голови з 2012 року у місті функціонує автоматизована система моніторингу за якістю атмосферного повітря

У 2019 році створено Аналітичний відділ якості атмосферного повітря на базі Інституту розвитку міста Кривого Рогу.

Він здійснює накопичення, збереження оброблення та узагальнення інформації про стан повітря міста та її щомісячне відображення у форматі Екологічного дайджесту. Аналізуються усі показники що надходять з автоматичних постів спостереження, як міських так і постів підприємств, також дані Лабораторії спостереження за станом атмосферного повітря.

Міська автоматизована система постійно модернізується та удосконалюється.

Протягом 2018-2019 років за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища:
- придбано новий пост спостереження, який встановлено по вул. Нікопольське шосе в зоні впливу виробничої діяльності підприємства «АрселорМіттал Кривий Ріг»;
- пост №3 та №4 дообладнано метеостанціями;
- усі міські пости дообладнані пиломірами, пост №3 газооаналізаотором для визначення озону та етану.

На теперішній час моніторинг здійснюється за 9 забруднюючими речовинами (діоксид азоту, оксид азоту, оксид вуглецю, сірководень, діоксид сірки, аміак, пил, озон та етан).

Реалізація цих заходів дозволила розширити мережу моніторингу за станом атмосферного повітря міста та перелік забруднюючих речовин, за якими здійснюються спостереження.
Загалом у місті функціонують 28 постів, з яких 5 - міські та 23 пости промислових підприємств.

Довідково:

Кривий Ріг - одне із перших міст у Дніпропетровській області, яке забезпечило висвітлення даних про якість повітря у режимі реального часу. Усі дані про якість атмосферного повітря міста є відкритими для мешканців та з 2016 року висвітлюються у модулі "Екомоніторинг" на офіційному порталі міста Кривого Рогу «Криворізький ресурсний центр». На теперішній час у модулі висвітлюються дані з 18 автоматизованих постів, 5 з яких міські та 13 промислових підприємств.

За матеріалами Управління екології виконкому Криворізької міської ради