Ю.Вілкул: Опалювальний сезон в Кривому Розі розпочинаємо з 15 жовтня. Першими підключаємо лікарні, школи, дитячі садки

13 жовтня за доручення мера Юрія Вілкула, згідно з рішенням виконкому, розпочато заходи із запуску котелень теплогенеруючих підприємств. Після запуску котелень, в першу чергу, подача тепла буде здійснюватися до лікарень, шкіл, дитячих садків.

Мер Юрій Вілкул підкреслив: «Незважаючи на достатньо ще теплу погоду, я прийняв рішення розпочати опалювальний сезон, не чекаючи, коли згідно норм, протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря не перевищуватиме +8°С.

Сьогодні, на жаль, маємо сумну статистику по Україні із стабільно високим рівнем захворюваності на Ковід. І як показує практика, пандемія розвивається саме під час перепаду температур тому для нас вкрай важливо – захистити людей, мінімізувати ризики захворюваності».

За прогнозами синоптиків, системне зниження температури зовнішнього повітря розпочнеться з 18-19 жовтня. «У місті ми маємо великі котельні і для того щоб тепло дійшло до кінцевого споживача потрібно протягом тижня прогрівати декілька контурів опалення для того, щоб споживач врешті-решт отримав опалення у себе. Тому, ми розпочинаємо перший етап початку опалювального сезону. Виконком прийняв рішення, щоб підготуватися та розпочати запуск тепла до лікарень, де перебувають хворі, а також у заклади освіти»,- зазначив мер.

Що стосується багатоквартирних будинків. За рахунок коштів міського бюджету протягом декількох останніх років виділялися гроші на встановлення приладів обліку тепла у багатоквартирних будинках, які обслуговує комунальна «Криворіжтепломережа». На сьогодні житловий фонд 100% (будинки, які обслуговує «Тепломережа») обладнаний такими приладами обліку. «Тому, для мешканців опалювальний сезон стартує лише тоді, коли, фактично, тепло пройде через прилад обліку. Жителі, які проживають в багатоквартирних будинках самостійно прийматимуть рішення, коли відкривати «засувку» щоб у їхні оселі пішло тепло. Що стосується державної «Теплоцентралі», 97% так званої опалювальної площі, на які надає послуги підприємство, обладнана приладами обліку»,- сказав директор департаменту розвитку інфраструктури міста Іван Карий.

Нагадаємо, що Кривий Ріг технічно готовий до опалювального сезону: отримано номінації на газ, підготовлено 96 котелень, 76 ТРП, замінено 14,5 км теплових мереж, відновлено більше 13 км теплової ізоляції. Всі теплогенеруючі підприємства міста виконали умови для отримання номінацій на придбання природного газу, які передбачені Постановою КМУ від 9 жовтня 2018 р. № 867. Тобто, згідно з усіма законами і нормами міські котельні повинні отримати газ для роботи своєчасно і в повному обсязі.