Голова НСЗУ відмітив боротьбу з коронавірусом в Кривому Розі

У Кривому Розі з робочим візитом перебував в.о. Голови Національної служби здоров’я України Андрій Віленський та взяв участь у засіданні міського штабу по боротьбі з коронавірусом під головуванням міського голови Юрія Вілкула.

«Дуже важливо, що у Кривому Розі є міський штаб, який щоденно збирається, працює, напрацьовує рішення, які можуть врятувати більше людей», - зазначив А. Віленський.

«Завдання нашої групи – за дорученням Міністра охорони здоров’я, об’їхати регіони, подивитися як вони організують медичну допомогу пацієнтам, хворим на коронавірус і зрозуміти які є додаткові потреби у регіонах для того, щоб більш оптимально організувати медичну допомогу хворим у лікарнях. Пропонуємо лікарям первинної ланки активно долучатися до амбулаторного ведення пацієнтів дома. Дуже важливим є виконання вимог по госпіталізації: щоб пацієнти, які не мають прямих показань для перебування у стаціонарі, залишалися вдома, а сімейні лікарі забезпечували нагляд (переважно дистанційно) за ними. Також, ми пропонуємо виділити додаткові лікарні, підготувати їх: основним критерієм для них має бути наявність централізованої подачі кисню. Міська влада Кривого Рогу реконструює лікарні й створює належні умови, щоб там був кисень централізовано. Це дуже добре. Також, міська влада дуже відповідально та організовано підійшла до виконання протиепідемічних заходів: дезінфекції вулиць, житлових будинків, зупиночних павільйонів, тощо», - додав Андрій Віленський.

Водночас в.о. Голови Національної служби здоров’я України Акцентував увагу на необхідності дотримання норм соціальної дистанції, масочного режиму самими громадянами.

Довідково: У Кривому Розі створений розпорядженням мера Юрія Вілкула оперативний штаб з ліквідації наслідків та поширення коронавірусу. З міського бюджету 110,2 млн грн виділено на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів, кисневих концентраторів та іншого медичного та лабораторного обладнання, медикаментів, тестів, засобів індивідуального захисту. З початку пандемії проведено понад 120 тисяч обстежень (різними методами) на COVID.

Що стосується безпеки громадян, то коштом міського бюджету купуються дезінфікуючі засоби та обладнання для створення безпечних умов перебування дітей у закладах освіти, культури, фізичної культури та спорту (11,4 млн грн).

З початку карантинних заходів видано понад 1,5 млн одиниць засобів індивідуального захисту для різних категорій громадян, проводилася саночистка парків, скверів, зупинок.

У квітні-травні, в період жорсткого карантину, були придбані й роздані продуктові набори для малозабезпечених жителів міста. Було прийнято рішення, що весь комунальний транспорт на період жорстокого карантину здійснює перевезення пасажирів безкоштовно.