Лікарні Кривого Рогу, визначені як опорні у боротьбі з коронавірусом, забезпечені необхідним медичним обладнанням, ліками для боротьби з ковід, дезінфікуючими засобами, а медики – засобами індивідуального захисту

Все це робиться коштом міського бюджету, Кривий Ріг нічого не отримував з Національного фонду по боротьбі з коронавірусом. З початку пандемії з міського резервного фонду виділено майже 84 млн грн на матеріально-технічне забезпечення лікарень, придбання тестів для проведення лабораторної діагностики, сучасного обладнання, лікарських засобів.

Щодня працює створений розпорядженням мера Юрія Вілкула оперативний штаб з протидії коронавірусу.

Для лікування хворих на ковід, а особливо коли вірус спричиняє пневмонію, вкрай важливим є застосування кисню. І не лише для порятунку хворих, а й для їх задовільного самопочуття надалі. За завданням міського голови виділені кошти на придбання кисневих концентраторів.

Паралельно із закупівлею апаратів, за дорученням мера, виконуються проєктні роботи по системах подачі кисню для лікувальних закладів № 1,7, 8,11, 5. Наразі, у лікарні №16 вже завершується монтаж кисневої системи.

У місті триває надання допомоги хворим із патологією легень, насамперед це — пневмонії, в тому числі й викликані COVID-19. Киснева терапія надає більше шансів на одужання. Саме для її проведення й потрібні кисневі концентратори, які генерують кисень.

«Лікарні вже мають такі апарати, однак, у ситуації, коли епідемія в країні не вщухає, великий плюс для роботи лікувальних закладів, що лікарні отримують від міста додаткові апарати. Завтра ще 21 апарат отримуємо, а на наступному тижні очікуємо ще 46 концентраторів», - підкреслив Юрій Вілкул.

Варто зазначити, що киснева терапія потрібна також і для пацієнтів із хронічними легеневими, серцево-судинними захворюваннями, тому кисневі концентратори будуть використовуватися лікарнями й в післякарантинний час.

Головний лікар міської лікарні №16 Ігор Криштопа зазначив: «Саме завдяки місту ми можемо надавати повноцінну допомогу хворим на ковід. На 700 тис грн отримали медикаментів на лікування корона вірусу. Вкрай важливі для нас і кисневі концентратори, апарати одразу «підуть» у роботу».

У Кривому Розі міська влада створює всі умови як для надання допомоги пацієнтам так і роботи медичних працівників. Місто забезпечило проведення лабораторної діагностики, у тому числі проведення швидких тестів — майже 70 тисяч, обстеження на антитіла (61 тисяча), проведення полімеразно-ланцюгової реакції (11 969).

За кошти міського бюджету було придбано все необхідне для надання допомоги пацієнтам з пневмоніями, у тому числі викликаними коронавірусною інфекцією. А саме: дихальне обладнання, апарати ШВЛ, монітори, кисневі концентратори, організована лабораторна діагностика та засоби індивідуального захисту. Все це робиться коштом міського бюджету, Кривий Ріг нічого не отримував з Національного фонду по боротьбі з коронавірусом.

Також, закуплені лікарські засоби для лікування хворих у стаціонарі та реактиви для лабораторних досліджень і ЗІЗ. Тільки цих запасів, а вони постійно поповнюються, вистачить ще на 2 місяці.

Кисневі концентратори відділяють кисень від атмосферного повітря і подають висококонцентрований кисень (більше 90%) пацієнтові. До кисневих концентратів підключають пацієнтів, які хворіють на COVID-19 середнього ступеня важкості. При правильному застосуванні, запобігати розвиткові ускладнень та погіршення стану пацієнтів із COVID-19. Таким чином зменшується навантаження на реанімаційні ліжка з апаратами штучної вентиляції легень (ШВЛ), які варто використовувати лише для важкохворих.

Така терапія також потрібна для пацієнтів із хронічними легеневими захворюваннями, такими як хронічне обструктивне захворювання легень, бронхіальна астма, деякі серцево-судинні захворювання, тому кисневі концентратори можуть використовуватися лікарнями й в після карантинний час.