Міський бюджет Кривого Рогу на 2021 рік прийнятий. Основний пріоритет - соціальна підтримка криворіжців та розвиток міста

Мер Кривого Рогу Костянтин Павлов підкреслив, що бюджет збалансований і його основний пріоритет - продовження соціальної підтримки криворіжців, сфер охорони здоров'я та освіти, розвиток транспортної та дорожньої інфраструктури, реалізація інвестиційних проєктів у сфері енергоефективності.

Значну частину міського бюджету-2021 займають видатки соціального характеру - заробітна плата працівникам шкіл та інших бюджетних установ; оплата енергоресурсів та комунальних послуг лікарень, амбулаторій, закладів освіти; забезпечення для всіх криворіжців безкоштовного проїзду у міському комунальному транспорті, збільшення вдвічі допомоги на компенсацію підвищення тарифів, інші соціальні виплати мешканцям, тощо - це 5,7 млрд грн (84%).

Дохідна частина бюджету-2021 складає 7,6 млрд грн., обсяг видатків відповідає доходам і становить 7,6 млрд грн.
Бюджет розвитку міста складе 653 млн грн.

Виділено кошти на ремонти доріг та утримання дорожньої інфраструктури – 364 млн грн. При цьому, як і було передбачено Програмою Костянтина Павлова, велика частина з них (близько 193 млн грн) піде на поточні ремонти доріг, переважно внутрішньоквартальних, що було побажанням багатьох криворіжців.

На благоустрій міста виділять 400 млн, зокрема буде розпочато проект з реконструкції привокзальної площі в Довгинцівському районі, капремонти мереж зовнішнього освітлення, капітальний ремонт понад 100 ліфтів у багатоповерхових будинках криворіжців. На енергоефективні заходи у багатоквартирних житлових будинках, капітальний ремонт ОСББ з міського бюджету виділять 58,8 млн грн.
Продовжиться програма оновлення міського комунального транспорту - передбачена закупівля 50 сучасних трамваїв.

На ремонти закладів освіти, придбання для них сучасного обладнання закладено 33,3 грн. Планується провести у всіх закладах поточні ремонти, а в 16 - капітальні. При цьому збережено безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій, всіх шкіл міста, а в дитячих садках батьки будуть оплачувати всього 50% вартості харчування дітей.

Повністю буде забезпечена діяльність всіх міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл, від фінансування яких давно відмовилася держава. На це передбачено 143 млн грн. А на підтримку спортсменів і тренерів додатково виділено ще 1,5 млн грн.

Повністю з міського бюджету будуть профінансовані безкоштовні для криворіжців медичні програми «Здоров'я нації», "Стоп-інфакт", продовжена програми з безкоштовного зубопротезування для пільгових категорій та офтальмологічної допомоги. Вестимуться ремонти в 7 лікарнях та буде відкрито 6 нових амбулаторій.
Основні джерела поповнення міської казни – податок на доходи фізичних осіб та плата за землю.

Міський бюджет-2021 підтриманий більшістю депутатів.