У Кривому Розі у 2021 році збережені та розширені всі освітні програми

Виходячи з основних параметрів бюджету міста на 2021 рік, на утримання та розвиток освітньої галузі передбачається спрямувати понад 3,3 млрд грн або 43% бюджету міста.

«Освітня галузь Кривого Рогу була, є, і буде пріоритетною. Ми не тільки зберегли, але і розширили програми по забезпеченню безкоштовного харчування школярів. Учні 1-4 класів, діти з багатодітних сімей, які опинилися у скрутному становищі, діти студентських сімей та діти, батьки яких задіяні або загинули чи пропали безвісти на Сході України - будуть харчуватися за рахунок міста. Крім того, збережено всі надбавки та доплати педагогічним працівникам. Також цього року ми будемо капітально ремонтувати заклади освіти та закупати нове, сучасне обладнання», - зазначив міський голова Костянтин Павлов.

У 2021 році передбачається 2,7 млрд грн на заробітну плату освітян. У наступному році враховано її збільшення в середньому до 26% в залежності від категорій працівників. Ці кошти за цільовим призначенням передбачені на заробітну плату педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, з урахуванням вихователів садків та педагогів позашкільних закладів.

З коштів міського бюджету покривається вся заробітна плата інших працівників галузі: технічного персоналу, медичних сестер, працівників харчоблоку (які не фінансує держбюджет), на розрахунки за енергоносії, харчування дітей та учнів, а також всі інші видатки для забезпечення діяльності закладів освіти.

В рамках реалізації заходів міської Програми перспективного розвитку освіти, 33,3 млн грн передбачено для проведення капітальних ремонтів в освітніх закладах та придбання сучасного обладнання. Майже 27,5 млн грн підуть у 2021 році на будівництво, реконструкцію та реставрацію, капітальний ремонт освітніх установ. Зокрема, планується капітально відремонтувати покрівлі у школах №73,31,17,55, басейн у садочку №88 та спортивну залу у школі №48.
Більше 3 млн грн буде направлено на реалізацію проєктів-переможців конкурсу «Громадський бюджет» та більше 5 млн грн. на придбання обладнання.

Для створення безпечних умов перебування дітей в закладах освіти під час пандемії, планується майже 12 млн грн з міського бюджету направити на придбання засобів медичного призначення: засобів індивідуального захисту, антисептики, паперові рушники та інше.
«Коштом міського бюджету по галузі «Освіта» і «Фізична культура і спорт» у 2021 році планується утримання 339 освітніх закладів та установ, а саме: 152 дитячих садочка, 134 закладів загальної середньої освіти в тому числі 2 навчально-реабілітаційні центри, 33 позашкільних заклади, інклюзивно-ресурсний центр, міжшкільне навчально-виробниче об’єднання, центр професійного розвитку педагогічних працівників та 10 ДЮСШ», - підкреслила Тетяна Кріпак, директор департаменту освіти і науки.