У Кривому Розі для будівництва сучасного комплексу по сміттєпереробці йде робота для залучення грантових коштів 

Наприкінці травня проєкт будівництва комплексу з перероблення, знешкодження та складування твердих побутових відходів має бути представлений на Грантовій асамблеї країн донорів.

Кривий Ріг прагне вийти на європейський рівень перероблення сміття. Тверді побутові відходи будуть перероблятися в продукт вторинної сировини для подальшого використання в інших галузях, а на захоронення будуть відправлятися тільки інертні матеріали, які неможливо переробити. Таке завдання стоїть перед керуючим комітетом з реалізації проєкту "Нове будівництво комплексу перероблення, знешкодження та складування твердих побутових відходів".

Головна мета проєкту мінімізувати негативні впливи на навколишнє середовище, пов'язані зі складуванням сміття. Для цього буде побудований екологічно безпечний комплекс з перероблення твердих побутових відходів. Передбачено запуск сортувальної та сміттєпереробної ліній. Це дозволить безпечно для навколишнього середовища утилізувати практично все сміття, яке виробляють криворіжці.

Наразі триває розробка та затвердження техніко-економічного обґрунтування та підписання грантової угоди. Місто співпрацює з консультантами ЄБРР.

«Разом з консультантами Європейського банку реконструкції та розвитку готуємо усі необхідні документи для захисту проєкту на Асамблеї країн донорів. Ми очікуємо, що вже в червні отримаємо першу частину необхідних для реалізації проєкту грантових коштів у розмірі 5 мільйонів євро», - зазначив перший заступник міського голови Євген Удод.