За підсумками переговорів у Києві досягнута домовленість з урядом - тарифи на опалення у місті підвищувати не будуть

Домовленості про те, що тарифи на тепло підвищуватися не будуть, вдалося досягти на урядовій нараді за участю прем'єр-міністра України, мерів великих міст і представників НАК «Нафтогаз», Офісу Президента і депутатів Верховноі Ради.

Мер Кривого Ріг Костянтин Павлов сказав: «У Києві провели зустріч з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем разом із колегами - мерами інших великих міст. Ми принципово поставили питання щодо неприпустимості зростання тарифів. Сподіваюся, що нас почули і розпочався діалог. Досягнута домовленість, що тарифи для населення на тепло рости не повинні».

Коментуючи підсумки зустрічі, Костянтин Павлов підкреслив: «Прем'єр-міністр пообіцяв, що буде створений механізм компенсації різниці в тарифах для міст і розроблений Кабміном механізм для того, щоб тарифи на тепло не виросли, а підприємства теплоенергетики працювали для людей стабільно. До понеділка має бути відпрацьований і в понеділок підписаний Меморандум на державному рівні. Я сподіваюся, що Кабінет Міністрів виконає свої обіцянки. Як мер Кривого Рогу я завжди буду на боці людей».

Ця інформація підтверджена і керівництвом Асоціації міст України - повідомляється, що в понеділок має бути підписаний Меморандум між урядом, АМУ і представниками парламенту про алгоритм виведення сфери теплопостачання з кризової ситуації, викликаної коливанням ціни на газ в Україні. Зокрема, по першочерговим крокам із врегулювання питання різниці в тарифах на тепло, а також компенсації збитків підприємствам теплопостачання.

Для більшості підприємств теплоенергетики в містах України, як і для Криворізької Тепломережі, тарифи на тепло, що постачається населенню, встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) на підставі розрахунків ціни на газ, електроенергію і водопостачання, вартість яких в сукупності складає 80-90% в тарифах на тепло. Тому, різке підвищення цін на енергоресурси веде за собою збільшення вартості теплопостачання. Щоб не допустити цього та мінімізувати тарифи, мери ініціювали зустріч з урядом.