Мер Кривого Рогу Костянтин Павлов дав старт початку проєкту з розвитку мікрорайону «Зарічний-4» 

Він поставив завдання залучити до розробки проєкту, в першу чергу, жителів мікрорайону, а також експертів з ЄС.

Павлов зазначив: «У Кривому Розі, за підтримки експертів з ЄС, буде реалізований урбаністичний проєкт за участю мешканців. Громада «Зарічного-4» візьме участь у розробці проєкту з розвитку мікрорайону. Як під час планування міського простору в європейських містах, криворіжці сформулюють, що і як має бути зроблено в їхньому мікрорайоні. «Зарічний-4» стане першим пілотним проєктом. Там одна з найскладніших інфраструктур в місті, 20 тисяч жителів, велика концентрація багатоповерхових будинків на невеликому просторі. Тому, буде відпрацьована модель, щоб надалі максимально ефективно модернізувати й інші мікрорайони».

Житель «Зарічного-4» Роман Сухаревський сказав: «Я живу на мікрорайоні багато років, тут живуть моя сім'я, друзі. Я хочу, щоб мій двір і весь «Зарічний-4 став комфортнішим. Готовий взяти участь не тільки в розробці плану, але і в частині робіт. Думаю, багато готові зробити й інші жителі, які люблять наш район і живуть тут. Наприклад, потрібно вирішити питання із смітниками, зробити так, щоб їх стало більше. Вирішити питання з парковками, тому що подвір’ям іноді неможливо пройти».

Мешканка «Зарічного-4», пенсіонерка Таїсія Сагуділіна сказала: «Якщо міська влада допоможе у благоустрої квітника, то я висаджу квіти і поряд з під'їздом буде гарно. Було б добре, щоб у дворах було більше освітлення вночі, а там, де збирається молодь, потрібно встановити камери. Цьому буде радий і мій син, який ставить машину біля будинку».

Проєкт з розвитку «Зарічного-4» буде реалізований в кілька етапів.

«На першому етапі, в лютому - березні 2021 року будуть зібрані та систематизовані проблеми мікрорайону, які озвучать самі люди. Експерти з урбаністики допоможуть жителям сформулювати варіанти вирішення проблемних питань і бачення того, як вони б хотіли бачити модернізацію свого мікрорайону. Ці рішення і стануть основою другого етапу проєкту - безпосереднього проведення комплексного благоустрою. Після завершення робіт розпочнеться третій етап - підтримка нової інфраструктури за участю мешканців мікрорайону », - сказав перший заступник міського голови Кривого Рогу Євген Удод.

Відповідаючи на питання ЗМІ, мер Костянтин Павлов наголосив: «Унікальність проєкту з розвитку «Зарічного-4» в тому, що приймати рішення про те, що повинно бути зроблено і проводити частину робіт, будуть самі мешканці. У підсумку, ми повинні робити для криворіжців те, що хочуть вони, а не те, що простіше і зручніше чиновникам на місцях. Тобто, при об'єднанні зусиль влади, експертів і громади, люди створять свій оновлений мікрорайон».

У реалізації проєкту також візьмуть участь експерти з урбаністики з Німеччини та Польщі.