У Кривому Розі, на відміну від багатьох інших міст, завдяки підтримці міської влади збережені всі Палаци культури

А для того, щоб діти та дорослі займалися в належних умовах, системно проводяться реконструкції та ремонти закладів культури. Зараз продовжується капремонт будівлі Палацу культури «Південний», який у вересні минулого року був переданий у комунальну власність міста від Південного ГЗК. Міський голова Костянтин Павлов на місці провів робочу нараду, на якій були поставлені питання щодо якості ремонтів і термінів їх виконання.

«Кривий Ріг завжди знаходить можливість, щоб зберегти, підтримати та покращити заклади культури, які промислові підприємства передали на баланс і фінансування міста. Незважаючи на непростий час та пандемію, продовжуємо створювати комфортні умови для культурного дозвілля жителів, модернізуємо наші палаци культури, театри. Наразі, завершуємо капремонт будівлі академічного міського театру «Академія руху», проводимо поточні ремонти музичних та мистецьких шкіл, закуповуємо сучасне обладнання. Палаци культури - важливі інфраструктурні об'єкти для міста і ми працюємо над тим, щоб у маленьких і дорослих криворіжців була можливість займатися творчістю»,- зазначив мер Костянтин Павлов.

Капітальний ремонт Палацу культури «Південний», який є центром культурного життя в Інгулецькому районі, розпочався у вересні минулого року. Роботи виконані на 50%. Тут замінюють системи водопостачання, водовідведення та централізованого опалення. Вже встановили прилади обліку теплової, електричної енергії та водопостачання. Також, ремонтуються внутрішні приміщення, замінено покриття підлоги глядацької зали ковроліном. Проведено ремонт хореографічного залу на 2 поверсі, вокального класу та роздягальні на 1 поверсі. Повністю замінили сантехніку та відремонтували вбиральні на 1 та 2 поверхах.

«Збереження міською владою Палаців культури в нашому місті - це в наш час дуже цінно. Вони зараз - база для формування естетичного та культурного виховання тисяч маленьких криворіжців. Все культурне життя району зосереджено в нашому ДК «Південний», який працює з 1965 року. Тут проходять урочистості, концерти, тематичні вечори, конкурси та фестивалі. Вже 25 років на базі Палацу проходить міський фестиваль мистецьке свято «Душі криниця», що об’єднує учасників з багатьох куточків України. У нас діють 10 творчих колективів, з них 5 мають звання «народний». Головним, як для виступу артистів, так і для комфорту глядачів, є гідні умови Палацу, і за це ми завдячуємо місту», - сказала Анжеліка Вовк, в.о. директора ПК «Південний».

Культурна сфера Кривого Рогу об'єднує понад 100 закладів і установ: 12 палаців, три театри, 18 шкіл мистецтв, музичний коледж, Криворізький державний цирк, 46 бібліотек, міський виставковий зал, історико-краєзнавчий музей та його філії. У них працюють понад 2,5 тис творчих, талановитих людей.