К. Павлов: У цей скрутний час місто повинно підтримати мешканців, яким зараз особливо важко. Тому тепер криворізькі школярі пільгових категорій на «продльонці» харчуються безкоштовно

Кривий Ріг - одне з небагатьох міст України, у якому з міського бюджету виділяються кошти на харчування школярів. Це – учні 1-4 класів та діти пільгових категорій: сироти, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю та діти учасників бойових дій в зоні АТО. Всього 34 тисячі хлопців та дівчат.

Дбаючи про здоров’я маленьких криворіжців та в допомогу родинам, мер Костянтин Павлов прийняв рішення про те, щоб дітки пільгових категорій, які відвідують групу подовженого дня, харчувалися безкоштовно.

Під час робочої наради з питань організації системи харчування у закладах світи міський голова Костянтин Павлов зазначив: «Моя принципова позиція – у цей скрутний час місто повинно підтримати мешканців, яким зараз особливо важко. І один із таких аспектів – зменшення для родин фінансового навантаження на харчування їхніх дітей. Місто взяло на себе турботу про студентські сім’ї - їх малеча безкоштовно відвідує дитсадок; про дітей, чиї батьки учасники бойових дій в зоні АТО; про дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей та дітей з інвалідністю. Незважаючи на збільшення навантаження на місцевий бюджет, ми докладаємо максимум зусиль, щоб і надалі зберегти допомогу для багатьох криворізьких родин. Тому, з початку року криворізькі школярі пільгових категорій на «продльонці» харчуються безкоштовно. Це є значною підтримкою сім’ям, а особливо тим, хто опинився в складних життєвих обставинах».

Крім того, така допомога важлива і 329 дітям дошкільного та шкільного віку, батьки яких задіяні або загинули, пропали безвісти у бойових дій в зоні АТО й ООС. На їх безкоштовне харчування з міського бюджету направлено 671 707 грн.

«Кривий Ріг опікується створенням належних умов у закладах освіти, щоб діти росли здоровими, здобували якісну освіту, всебічно й гармонійно розвивалися та були впевненні у своєму майбутньому. На сьогодні, організація якісного і доступного харчування у закладах освіти є важливою соціальною програмою. Міська влада, освітяни, батьки, громада зацікавлені у поліпшенні та вдосконаленні системи харчування дітей. Щороку витрати з міського бюджету на харчування зростають. Так, у 2021 році на це заплановано 34,4 млн грн, а це майже на 3,2 млн грн більше ніж торік»,- сказала Тетяна Кріпак, директор департаменту освіти і науки виконкому.

Місто продовжує допомагати і батькам дітей дошкільного віку, які у переважній більшості харчуються за схемою: 50% – за рахунок бюджету та 50% – за рахунок плати батьків.

Безкоштовно у дитячих садках харчуються 4 270 тис дітей різних пільгових категорій.