Кривий Ріг продовжує залучати експертів із ЄС до розроблення міських проєктів

У рамках Стратегії мера Костянтина Павлова з розвитку Кривого Рогу експерти з Європи разом із жителями 4-го Зарічного та фахівцями департаментів міської влади продовжують створювати комплексний план благоустрою мікрорайону.

Відомий німецький урбаніст та інженер, віцепрезидент SFB Stiftung zur Förderung des Bauwesens (Фонд підтримки будівельної галузі) Торальф Вайзе має тридцятирічний досвід трансформації, ревіталізації промислових об’єктів, створення міських ландшафтів та громадських просторів у Східній Німеччині, Польщі, Чехії. Експерт провів низку робочих зустрічей із жителями 4-го Зарічного.

У воркшопах (workshop – «творча майстерня» (з англ.)) з Торальфом Вайзе взяли участь мешканці 4-го Зарічного, які на попередніх зустрічах заявили про бажання та готовність активно брати участь у заходах з благоустрою. Головною темою став розгляд варіантів створення багатофункціонального громадського простору на пустирі неподалік школи.

На зустрічі напрацьовані конкретні рекомендації, за ідеями жителів мікрорайону спеціалісти Криворізького інституту розвитку міста створять ескізи та 3D-концепт. Його винесуть на погодження з мешканцями. І тільки після цього розпочнуть проєктування.
Заступник міського голови Сергій Мілютін зазначив: «Для створення комфортного та гармонійного простору в Кривому Розі мер Костянтин Павлов залучає кращих вітчизняних та закордонних фахівців. Ми використовуємо містобудівні підходи, що вже добре зарекомендували себе в світі».

Наразі триває робота з відновлення та створення інфраструктурного каркасу мікрорайону – доріг для технічного обслуговування (вивезення сміття, заїзду спецавтомобілів – пожежних і швидких) та руху людей; фіксування правильних меж прибудинкових територій, а також зонування територій.

Німецький урбаніст зазначив, що якщо до розроблення та реалізації проєкту залучати самих мешканців, використовуючи кращий досвід, то за таких умов з інженерної, містобудівної точок зору, ландшафтного оформлення можна навести лад, і люди будуть готові та спроможні доглядати за територією мікрорайону. Слід зауважити, що Кривий Ріг – перше місто в Україні, яке використовує цей підхід для реалізації такого масштабного проєкту на території цілого мікрорайону.

Також зазначимо, що громадську думку щодо розвитку 4-го Зарічного послідовно досліджуватимуть упродовж усього 2021 року. Раніше жителі 4-го Зарічного разом із європейським експертом Krzysztof Łątka обговорили ідеї з комплексного благоустрою на спільних майстернях (воркшопах).