Задля оперативного виявлення надзвичайних ситуацій та безпеки дітей всі дитячі садочки, школи, позашкільні заклади та палаци культури мають бути оснащені відеоспостереженням

Костянтин Павлов доручив управлінню розвитку підприємництва та культури, охорони здоров’я, департаменту освіти та науки і ДРІМ підготувати йому повний аналіз наявних та працюючих відеокамер по кожному підпорядкованому їм закладу з перспективою підключення до міської системи відеоспостереження.

Особливу увагу мер акцентував на створенні безпечних умов у закладах освіти.

«Враховуючи інциденти з дітьми, які, на жаль, сталися останнім часом, необхідно пришвидшити процес щодо активізації проєкту «Безпечна школа» та у наступному конкурсі «Громадський бюджет» передбачити проєкти із розбудови системи безпеки. Департаменту освіти та науки потрібно активізувати свою роботу: відеоспостереженням повинні бути охоплені всі установи галузі, враховуючи й палаци культури, де діти займаються позашкільно», - підкреслив Костянтин Павлов.
«Зокрема, у нас немає об’єктивної інформації стосовно систем відеоспостереження на об’єктах бізнесу. Насамперед, це – суб’єкти торгівлі. У Кривому Розі працює декілька великих мереж і майже всі вони обладнані системами відеоспостереження. Але, не до всіх на сьогодні управління розвитку підприємництва зверталося з пропозицією підключитися до загальної системи відеоспостереження. По медицині - облаштована лише одна амбулаторія. Це – неприпустимо!

Цьогоріч ми плануємо закупити коштом міського бюджету ще 40 камер відеоспостереження. А тому, нам зараз потрібно максимально залучити школи, дитячі садочки, торговельні мережі, палаци культури, ОСББ – у яких розташовані прилади відеоспостереження, щоб вони приєдналися до міської системи відеоспостереження. Це допоможе нам у подальшому, без дублювання з вже діючими камерами, розмістити наші камери», - сказав мер.

Костянтин Павлов поставив завдання департаменту розвитку інфраструктури міста разом із районами виявити місця з найбільшою дислокацією дітей у позаурочний час (парки, сквери) і включити ці об'єкти до плану з установки камер.

Нагадаємо, що для безпеки громадян у Кривому Розі створюється єдина система відеоспостереження міста. На сьогоднішній день підключено 136 камер: 46 камер управління поліції (23 – оглядові, 23 – розпізнавання номерних знаків) та 90 камер на об’єктах інфраструктури. На перехрестях вул. Волгоградська – вул. Дарвіна та вул. Кобилянського – проспект Миру встановлено 7 оглядових камер з можливістю запису відеоархіву.

На 2021 рік заплановано монтаж та налаштування серверного обладнання, а також встановлення додаткових камер відеоспостереження на основних перехрестях міста.