В Кривому Розі розпочалося дослідження транспортних потреб містян для покращення транспортної системи 

Одним із завдань Стратегії мера Костянтина Павлова із розвитку Кривого Рогу є підвищення безпеки, якості та зручності руху транспорту, зокрема громадського. Зараз розпочався етап створення транспортної моделі міста.

Для її розробки з 19 березня по 26 травня проводять соціологічне опитування мобільності мешканців Кривого Рогу.
Опитування проводиться з метою кращого розуміння переміщень містом. Буде зібрано думку близько 5 тисяч криворіжців, а респонденти відбиратимуться випадковим чином репрезентативно до районів міста та інших критеріїв.

Соціологи закликають активно долучатись до дослідження. Відзначається, що від точності та повноти відповідей містян залежить напрямок розвитку транспортної системи міста та ефективність її функціонування. Виконавці опитування гарантують, що участь в дослідженні є цілком конфіденційною. Усі отримані дані будуть використані в узагальненому вигляді.

«Ми будемо вдячні за поширення інформації про те, що таке опитування проводиться серед знайомих та близьких. Аби у випадку, якщо потраплять у вибірку, вони не втратили нагоди висловити свою думку», - звернулись дослідники до криворіжців.

Транспортна модель - це по суті комп'ютерна програма, написана саме під особливості Вашого міста. В неї закладається увесь спектр даних щодо транспортної системи міста: вулиці та їх характеристики, зупинки, світлофори, переходи, дозволи і заборони, маршрути і розклади громадського транспорту, тощо.

Крім цього, у модель вводяться дані логістичних потреб мешканців міста: житлові райони, локації концентрації робочих місць, ключові освітні та культурні точки; з якими цілями і в який час їздять люди, куди їм необхідно потрапити і звідки; чим саме вони туди добираються і з якою ймовірністю оберуть автомобіль, громадський транспорт, велосипед чи пересування пішки. Таким чином транспортна модель виступає посередником між тим, що місто має і тим, що містяни хочуть мати.

На основі моделі, в подальшому, можливо буде виконувати розрахунки прогнозів розвитку міста та проводити їх аналіз для прийняття рішень з розвитку транспортної інфраструктури міста.

Перевіряти нові транспортні та інфраструктурні рішення можна буде за допомогою спеціальної програми, в основу якої закладається модель щоденної поведінки мешканців міста.