К.Павлов: Продовжуємо на випередження забезпечувати медзаклади міста, що в умовах пандемії ведуть боротьбу за життя криворіжців, сучасним обладнанням - 6 лікарень отримали додатково ще 200 кисневих концентраторів

Незважаючи на різкий спалах третьої хвилі пандемії і дефіцит обладнання в лікарнях по всій країні, у Кривому Розі завдяки системній роботі міської влади створений резерв засобів індивідуального захисту та медикаментів для боротьби з КОВІД-19 на 1,5 місяці вперед. Також, за рахунок коштів резервного фонду міського бюджету закупляються кисневі концентратори, що допомагають людям при кисневій недостатності.

Для більш ефективної боротьби з коронавірусом, в умовах третьої хвилі пандемії, міським головою Костянтином Павловим 26 березня було прийнято рішення щодо додаткової закупки кисневих концентраторів для медзакладів. Вже 6 квітня лікарні отримали ще 200 апаратів.

При встановленій Міністерством охорони здоров'я нормі забезпеченості лікарняних ліжок кисневими концентраторами на 80%, у Кривому Розі завдяки придбанню додаткових 200 апаратів, рівень забезпеченості ліжок концентраторами складе більше як 96%, що значно вище середньоукраїнських показників.

«На жаль, країна увійшла у новий виток поширення коронавірусу. У цих умовах для нас головне - здоров'я і життя криворіжців. Ми розуміємо, що медики можуть боротися з хворобою тільки маючи хороше сучасне обладнання. Як і раніше, ми спрацювали на випередження і встигли закупити додаткове обладнання. Зараз криворізькі лікарні забезпечені вже понад 1200 апаратами, що повністю забезпечує поточні потреби. Також, збільшено до 1720 ліжок, оснащених киснем. Продовжуємо, за кошти міського бюджету, поповнювати резерв ЗІЗ і медикаментів у лікарнях. Але. наші медики не всесильні - переконливе прохання абсолютно до всіх земляків дотримуватися всіх карантинних норм! Бережіть, будь ласка, себе і своїх близьких!», - зазначив мер Костянтин Павлов.
Нове обладнання розподілено між 6 медзакладами, які надають медичну допомогу пацієнтам з COVID-19.

20 концентраторів передали міським лікарням №1 та №16, 79 кисневих концентраторів отримала 3 міська лікарня, 16 передали до 5 лікарні, 24 концентратора отримала лікарня №10 та 41 апарат отримала лікарня №17.

«Основним елементом лікування вірусної пневмонії, спричиненою коронавірусною інфекцією, є адекватне кисневе забезпечення, аби не страждали головний мозок, серце, нирки, печінка. Киснева терапія є одним із основних методів лікування, її потребує практично 80% пацієнтів, які потрапляють у стаціонар. Ми вдячні міському голові за таке придбання. Тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати пандемію COVID-19», - сказав Віталій Шишко, медичний директор міської лікарні №3.

З початку пандемії у Кривому Розі, за рахунок коштів міського бюджету, для боротьби з COVID-19 було придбано обладнання на загальну суму 117 400 000 грн, в тому числі, апарати штучної вентиляції легень, системи моніторингу фізіологічних станів, кисневі концентратори, засоби індивідуального захисту, медпрепарати та ін.