К. Павлов: Конкурс «Громадський бюджет» об'єднує нас навколо спільної мети - зробити рідний Кривий Ріг ще гарнішим, затишним та сучасним. Втілено у життя вже понад 300 проєктів 

Криворізький муніципальний конкурс проєктів «Громадський бюджет» відзначає 5-річний ювілей. За цей час проведено шість конкурсів, втілено у життя вже понад 300 проєктів на суму майже 117 млн грн. Зараз триває реалізація 57 проєктів-переможців конкурсу «Громадський бюджет-2021», а також продовжують втілюватися у життя переможці «ГБ-2020», термін відкриття яких змістився через пандемію коронавірусу.

Міський голова Костянтин Павлов підкреслив: «Я переконаний, що Кривий Ріг - спільний дім для всіх криворіжців. І конкурс «Громадський бюджет» - це інструмент, за допомогою якого кожен житель і всі ми разом можемо зробити цей будинок кращим, затишнішим, гарнішим. Вже - понад 300 проєктів. Впевнений - зробимо набагато більше!

І я по-справжньому пишаюся тим, що криворіжці - такі ініціативні та небайдужі до рідного міста люди, які пропонують шляхи і разом з нами роблять конкретні кроки для поліпшення Кривбасу. Я відкритий до креативу, до інновацій, готовий їх підтримувати і переконаний, що всі цікаві та корисні проєкти будуть успішно реалізовані!».

За п’ять років конкурс вдосконалювався, трансформувався та набирав обертів. Наймасштабніші зміни відбулися під час проведення конкурсу «Громадський бюджет-2018». Місто приєдналося до електронної платформи «Громадський проєкт», розробка та провадження якої реалізовувалася USAID та SocialBoost, що забезпечило прозорість проведення конкурсу, точність результатів голосування, звело нанівець можливість задвоювання голосів при підрахунку, дало можливість забезпечити прозорий моніторинг конкурсу на всіх етапах його проведення (поданні проєктів, оцінці експертами, голосуванні, реалізації).

Від проєкту до проєкту вдосконалювалися теми проєктів. У цьому аспекті визначальним став ГБ-2020, який було оголошено «роком молодіжних проєктів». Вони не передбачають внесення обов’язкового співфінансування автором та подаються криворіжцями віком від 18 до 35 років.
Акцент ГБ-2021 – «соціальні ініціативи». Збережені всі попередні групи проєктів та введено нову – «соціальні», автором якого виступає особа, яка відноситься до певної пільгової категорії населення та/або перебуває в складних життєвих обставинах.