К. Павлов: Підтверджений кредитний рейтинг місту свідчить про те, що нам можуть довіряти міжнародні фінансові організації та потенційні інвестори, які готові інвестувати кошти в муніципальні проєкти

Агентство Fitch Ratings підтвердило Кривому Рогу присвоєний у 2020 році кредитний рейтинг на рівні «В» із «Стабільним» прогнозом.

Минулого року найбільше провідне міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings надало Кривому Рогу довгостроковий рейтинг (РДЕ) в іноземній та національній валюті на рівні «B» з прогнозом «Стабільний». Оцінку кредитоспроможності Кривого Рогу було здійснено у рамках консалтингової угоди міста з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Цього року рейтингова компанія підтвердила рейтинг Кривого Рогу.

«Не зважаючи на економічний спад у країні, спричинений пандемією коронавірусної хвороби, Кривий Ріг продовжує системно працювати та розвиватися. Підтверджений кредитний рейтинг місту свідчить про те, що нам можуть довіряти міжнародні фінансові організації та потенційні інвестори, які готові інвестувати кошти в муніципальні проєкти», - зазначив міський голова Костянтин Павлов.

Кредитний рейтинг Кривого Рогу не може бути вищим за рейтинг країни в цілому, тому показники присвоєного кредитного рейтингу Кривого Рогу мають максимально допустиме значення. Варто зазначити, що такі ж рейтинги у Києва, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра.

У червні 2020 року міжнародним рейтинговим агентством Fitch Ratings вперше Кривому Рогу було присвоєно довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній та національній валюті на рівні «B» з прогнозом «Стабільний», короткостроковий РДЕ в іноземній валюті «B» та національний рейтинг «A+(ukr)» зі «Стабільним» прогнозом.

«Завдяки підтвердженому кредитному рейтингу, Кривий Ріг залишається стабільним та знаходиться на одному рівні з іншими «суб’єктами з рейтингом В». Місто підтвердило свою фінансову стійкість, що сприятиме підвищенню довіри з боку інвесторів та кредиторів», - сказала Оксана Павлушенко, заступник начальника управління економіки.