Кривий Ріг продовжує ефективно співпрацювати з іноземними партнерами для залучення європейських грантів у розвиток міста 

В Інгулецькому районі на житломасиві Інгулець після капітального ремонту гостинно прийняв нових господарів – родини зі Сходу України - гуртожиток по вул. Каткова, 25. Житло для переселенців відремонтувано у співпраці міста та Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ), за підтримки німецького банку розвитку KfW.

З новосіллям «нових криворіжців» привітав мер Костянтин Павлов та вручив ордери і ключі від 17 квартир.

«Кривий Ріг - гостинне місто, не на словах, а на ділі. Коли людей зі східних областей України торкнулася біда, з перших днів ми розпочали надавати їм всю можливу допомогу. Ця робота не припинялася ні на день і триває сьогодні. Можливо, «свято» звучить пафосно, але як ще можна оцінити ті почуття, які відчувають наші мешканці, наші «нові криворіжці», отримуючи ключі від комфортних помешкань? Ми зробили ще один крок, втілюючи в життя бажання переселенців мати достойні та комфортабельні умови для проживання»,- зазначив міський голова Костянтин Павлов.

У гуртожитку на 1 поверсі переплановані і капітально відремонтовані всі нежитлові приміщення під соціальне житло для внутрішньо-переміщених осіб. Дві квартири із 17 спеціально обладнані для маломобільних людей. У нових оселях встановлені сантехніка, душові кабіни, кухонні меблі й приладдя, пральні машини. Вхід до під'їзду обладнаний пандусом.

«Ми вдячні місту за теплий прийом та гостинність. Я з хворою мамою і трьома дітьми мешкаю у Кривому Розі з 2014 року. Так, було не легко пережити переїзд з Макіївки та розпочати нове життя в Кривому Розі. Ми стали сильніші, як морально так фізично - нас загартувала війна. Завдяки підтримці та допомозі всіх небайдужих людей, ми будемо жити у чудовій, новій оселі. Сини отримають окремі кімнати, я знайду роботу і будемо жити далі», - сказала багатодітна мама Юля.

Мер Костянтин Павлов подякував партнерам з Українського фонду соціальних інвестицій та громадській організації «Егіда-Центр», які проявили гуманізм та активну життєву позицію і допомагають людям.

«Хочу відзначити, що на «рахунку» УФСІ - не один інвестиційний проєкт у нашому місті. Додатково планується проведення ремонтних робіт у дитячому садочку №255, що розташований неподалік від гуртожитку, по вул. Каткова, 53. Я впевнений, що реалізація цього проєкту надасть змогу 120 діткам житлового масиву Інгулець отримувати дошкільну освіту у більш комфортних умовах. Також, у рамках Меморандуму про співпрацю між Фондом та містом у 2020 році розпочалася реалізація проєктів щодо покращення умов надання первинної медичної допомоги у 2-х амбулаторіях ЦНПМСД №5 та №7, що у Довгинцівському та Інгулецькому районах. Виконання робіт дозволить покращити умови обслуговування близько 30 тисяч криворіжців. Сподіваюсь, що усі плани будуть реалізовані»,- підкреслив Костянтин Павлов.

Додатково:
Кривий Ріг став учасником проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI », який фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини. Даний проєкт орієнтований на створення житла для тимчасово переміщених осіб і ремонт об'єктів соціальної сфери, таких як школи і дитячі сади. У конкурсі субпроєктів, з Дніпропетровської області брали участь 9 міст. Гранти в розмірі 450 тис євро отримали Кривий Ріг і Першотравенськ. Велику роботу для отримання грантової допомоги провела громадська організація «Егідія-Центр» (керівник Наталія Патрушева).