У Кривому Розі працює Міжнародна літня школа урбаністики 

Проєкти, які реалізуються в Кривому Розі - найуспішніші в Україні, вони є прикладом для інших міст, - директор представництва Фонду Ганса Зайделя Беньямін Боббі

За підтримки мера Кривого Рогу Костянтина Павлова, Фонду Зайделя (Німеччина), Фонду підтримки будівельної галузі Німеччини та Інституту розвитку міста Кривого Рогу працює Міжнародна літня школа урбаністики.

Заняття проходять з 5 по 19 липня 2021 року. Це вже другий етап спільної роботи європейських експертів, фахівців виконкому Криворізької міської ради й студентів профільних спеціальностей українських і закордонних ВНЗ із розробки стратегії розвитку міського простору Кривого Рогу. Перший етап спільної роботи проходив восени 2020 року.

Директор представництва Фонду Ганса Зайделя Беньямін Боббі сказав: «Я вдячний Кривому Рогу за теплий прийом. Наш фонд працює у Німеччині та 65 країнах по всьому світу. Ми тісно співпрацюємо з німецьким парламентом, який фінансує наші проєкти. Ми вважаємо, що такі проєкти важливі для підтримки змін, тому що вони починаються на локальному рівні - люди мають бачити як вирішуються їхні проблеми. Ці питання необхідно розглядати разом із жителями. Проєкти, які реалізуються в Кривому Розі, - найуспішніші в Україні, вони є прикладом для інших міст. Це - зразок як треба працювати над забезпеченням сталого збалансованого розвитку і надавати якісні послуги мешканцям, створювати умови для діалогу з активними громадянами й формувати співпрацю на міжмуніципальному рівні».

Виступаючи на відкритті Школи, заступник мера Кривого Рогу Сергій Мілютін сказав: «Наша спільна мета - підвищити комфорт життя в Кривому Розі й інших містах. Для цього ми об'єднуємо європейських і українських експертів, представників науки, працівників місцевого самоврядування, жителів. При цьому, вирішуємо не тільки поточні проблеми, а й дивимося в майбутнє. Тому, залучаємо до роботи й студентів профільних спеціальностей. Я дякую нашим німецьким колегам за високу оцінку нашої діяльності - Кривий Ріг готовий ділитися своїм досвідом з іншими муніципалітетами».

Мілютін зазначив, що Школа урбаністики проходить в рамках проєкту трансформації Кривого Рогу як монопрофільного індустріального міста. «Отриманий досвід взаємодії «влада - суспільство» вже широко застосовується. Наприклад, в Кривому Розі стартував перший для України проєкт, в якому процес планування комплексного благоустрою мікрорайону 4-й Зарічний проходить на підставі побажань самих мешканців і під керівництвом кращих експертів», - сказав заступник мера.

Він зазначив, що завдяки такому підходу змінюється ставлення людей до свого мікрорайону: жителі активно включаються в процеси поліпшень.

Алірза Мамедов, представник Київського Національного університету будівництва і архітектури, зазначив: «Україна задекларувала вступ до європейських структур, ми робимо свої маленькі кроки в цьому напрямку. Вважаємо, що така ідея Школи дасть імпульс інтеграції освіти в європейський досвід. Хочу подякувати міській владі Кривого Рогу за високу організацію Школи урбаністики».

Віцепрезидент SFB Stiftung zur Förderung des Bauwesens (Фонд підтримки будівельної галузі) Торальф Вайзе поділився враженнями від проведених занять під час осінньої Школи, а також планами на майбутню роботу: «Вдячний міській владі Кривого Рогу та Фонду Зайделя, які створили шикарні умови для роботи. Нинішній воркшоп - один з кращих, який я коли-небудь провів. У нашій команді ми будемо продовжувати роботу, яку виконала попередня Школа. Провівши аналіз, разом із представниками міста і колегами-урбаністами в синергії виробимо пропозиції як місту вести дискусію про те, куди ми рухаємося, не тільки по окремо взятих вулицях або мікрорайонах. За умови правильно сформованих планів і концепціях розвитку ми створимо рішення, які приведуть до правильного результату».

Ярослав Шрамко, ректор Криворізького державного університету, сказав: «Такі Школи урбаністики дуже важливі для розвитку міст України та для нашого міста. Наш ВНЗ має художньо-графічне відділення; ми готуємо цілеспрямованих студентів, які можуть долучитися до справи оформлення і поліпшення міського середовища. Наша місія - у партнерстві з міськими структурами працювати над підвищенням комфорту нашого міста».

Нагадаємо, у рамках програми мера Костянтина Павлова експерти з Європи разом з жителями 4-го Зарічного і фахівцями міської влади створили комплексний план благоустрою мікрорайону.