К. Павлов: У благоустрої мікрорайону Зарічний-4 застосовуємо комплексний підхід - від підземних комунікацій до зовнішнього освітлення. При цьому, всі питання обговорюються з жителями - це робиться для них та разом з ними 

У рамках програми мера Костянтина Павлова з розвитку Кривого Рогу продовжується пілотний проєкт з комплексної реконструкції 4-го Зарічного, на основі якого, як одного з найскладніших по інфраструктурі, відпрацьовується модель майбутнього благоустрою інших мікрорайонів міста. Мер провів виїзну робочу нараду та поспілкувався з мешканцями мікрорайону.

На сьогодні вже виконані роботи у дворах будинків №19, 17, 9, 7 та перейшли до будинків №11, 13, 15. Проводиться комплекс робіт із заміною комунікацій, асфальтування внутрішньо-будинкових територій, озеленення, облаштування сучасних контейнерних майданчиків. Також, у тісному діалозі та співпраці з жителями впорядковуються затишні зони відпочинку, встановлюються нові дитячо-спортивні комплекси з гумовим покриттям. Їх на сьогодні вже чотири. Всі вони будуть огороджені задля безпеки дітей.

На нараді за участю комунальних служб, фахівців департаменту розвитку інфраструктури міста, керівництва району та підприємств-підрядників мер доручив відпрацювати та виконати зауваження жителів стосовно деяких питань, пов’язаних з благоустроєм. Якість робіт та комфорт людей - найголовніші пріоритети - наголосив мер.

«У благоустрої мікрорайону Зарічний, по-справжньому, немає дрібниць. Перед будівельниками не ставиться завдання «підігнати» завершення робіт під якусь конкретну дату. Всі питання обговорюються з жителями. Врешті-решт, це робиться для них і, найголовніше, разом з ними. Враховуються всі побажання, починаючи від того, де мають знаходитися контейнерні майданчики – встановлюємо нові, закритого типу, щоб біля них не скупчувалося сміття. Радилися із мешканцями і щодо того, де встановити спортивні майданчики. Хочу висловити слова вдячності жителям, які активно долучилися до благоустрою четвертого Зарічного. Разом - у нас все вийде!», - підкреслив Костянтин Павлов.

Проєкт з комплексного благоустрою Зарічного - це перший унікальний для України приклад залучення самих мешканців до позитивних змін на території їхнього місця проживання. У партнерстві з владою люди мають можливість зробити свої подвір’я комфортними та більш зручними, відчути себе господарями та берегти й підтримувати хороші, позитивні зміни. У планах міста – продовжити таку практику та розвивати разом із мешканцями й інші мікрорайони Кривого Рогу.

Люди беруть участь у процесі поліпшення свого мікрорайону на всіх етапах. Стартували від збирання ідей - якою має бути їх територія, де розмістити контейнерні майданчики, дитячі ігрові комплекси, клумби та встановити освітлення.
Жителька будинку №9 по вул. Соколовській Валентина Володимирівна зазначила: «Територія навколо нашого будинку кардинально змінилася. Дуже гарно. І найважливіше те, що у ході благоустрою враховувалися наші побажання, також і ми самі брали активну участь у наведенні ладу».

«Я тут живу 34 роки і вперше за увесь час на нашому мікрорайоні розпочалися такі масштабні зміни. І кожен із нас може взяти у них безпосередню участь! Коли виникають якісь проблемні питання то разом, у співпраці із місцевою владою оперативно вирішуються всі робочі моменти», - сказала жителька будинку №19 Ірина.