У Кривому Розі в межах інноваційного екопроєкту «Greencity. Комфортний мікрорайон» цього року встановлять 60 нових зручних контейнерних майданчиків 

Кривий Ріг системно переходить на сучасний екологічний рівень поводження із твердими побутовими відходами (ТПВ). Готується рішення Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з надання місту фінансування для будівництва екологічно безпечного комплексу з перероблення твердих побутових відходів. Також, ведуться масштабні роботи зі зведення та благоустрою майданчиків для збору ТПВ.

Під час виїзної робочої наради з питань благоустрою міста мер Костянтин Павлов проконтролював перебіг будівельних робіт з облаштування майданчиків у Тернівському районі по вулиці Колачевського,91 та 74. На сьогодні роботи з облаштування контейнерних майданчиків розпочаті на 14 об’єктах.

Костянтин Павлов сказав: «Ми системно робимо Кривий Ріг чистішим. І для цього застосовуємо, в тому числі, сучасні технології, зокрема, щодо будівництва сучасних контейнерних майданчиків. Вони повинні бути зручними, цивілізованими, охайними, мати зручний доступ як для жителів, так і для вантажівок «Екоспецтрансу». Контейнерні системи мають бути закритими, як це робиться в Європі, щоб сміття не розліталося по всьому мікрорайону. Також, я поставив завдання посилити контроль за роботою комунальних служб».

Іван Карий, директор департаменту розвитку інфраструктури міста зазначив: «Мер поставив завдання провести комплексні роботи. Особлива увага – до облаштування нових під'їзних автомобільних шляхів та пішохідних доріжок до майданчиків. Важливо, щоб під час збирання сміття великовантажний спецавтомобіль не руйнував майданчик. Тому, спочатку буде зроблено спеціальний надміцний «пиріг» з бетону для забезпечення жорсткості, і тільки після того укладений асфальт на який встановлять контейнерні системи. Комплексність робіт у тому, що у дворах, крім встановлення сучасних майданчиків відремонтують освітлення, будуть встановлені камери відеоспостереження для забезпечення безпеки жителів».

Сигнал з камер відеоспостережень буде записуватись та виводитись на пульт контролю. Нагадаємо, що для контролю графіку вивозу сміття на всі спецавтомобілі встановлені GPS- датчики.

Директор департаменту розвитку інфраструктури міста акцентував, що також буде вирішено питання щодо цивілізованого збору негабаритного сміття, яке накопичується, зокрема, й від мешканців приватного сектору.

Заступник директора компанії «Весташляхбуд» Георгій Ярцев розповів про особливості облаштування асфальтобетонної основи майданчиків: «Улаштування «корита» глибинної до 0,5 метрів, потім відсипання шлакового щебеню (40-70 мм), відсипання - 12 сантиметрів, цементно-пісочна суміш (ЧПС). Потім виконується двошарове улаштування асфальтобетонного покриття по 6 та 5 сантиметрів. Так будуються основи майданчиків, щоб спецавтомобілі вагою до 30 тон не руйнували дорогу».

Всього, у Кривому Розі близько 700 майданчиків зі збору ТПВ. Вже проведений благоустрій на більш ніж 120 майданчиках, встановлено 600 контейнерних систем. Упродовж 2021-го буде побудовано та відремонтовано ще 60. Роботи продовжуватимуться у кожному районі міста.

Інноваційний екопроєкт «GreenCity. Комфортний мікрорайон» реалізується в рамках Стратегії «Сталий зелений розвиток міст», яка підписана в 2019-му між Кривим Рогом і ЄБРР.

Раніше європейські консультанти ЄБРР відзначили високий рівень підготовки криворізького проєкту будівництва заводу з перероблення побутових відходів.