Місто продовжує створювати комфортні умови для культурного дозвілля жителів

Незважаючи на непростий час, пов’язаний з пандемією, місто продовжує створювати комфортні умови для культурного дозвілля жителів, оновлюються палаци культури, театри, бібліотеки, школи мистецтв та інші заклади. Наразі триває капітальний ремонт будівлі Палацу культури «Мистецький». Міський голова Костянтин Павлов провів робочу нараду й ознайомився с ходом робіт.

Капітальний ремонт будівлі цього закладу культури проводиться за рахунок коштів міського бюджету. Наразі на об’єкті тривають будівельно-монтажні роботи. Вже виконано демонтаж гранітної плитки з цоколю та сходів вхідної групи, на 50% - утеплення фасаду без декоративної штукатурки, проводиться демонтаж існуючого штукатурного покриття фасаду та влаштування нового.

«Дуже важливо розвивати наше місто не тільки як промисловий центр, а і як культурний. Ми зберегли всі Палаци культури, де діти можуть займатися в улюблених гуртках, отримувати, в тому числі естетичне виховання. Упевнений, після масштабного оновлення в цей будинок культури й дорослі, й юні криворіжці будуть приходити ще з більшим задоволенням!»,- зазначив мер міста, Костянтин Павлов.

У грудні 2021 року планується завершити ремонт. У серпні розпочнуться роботи щодо заміни покрівлі, віконних блоків на енергоефективні, дверних блоків, ремонтні роботи ґанків, обладнання для доступу до будівлі маломобільних груп населення. Зовнішнє архітектурне сучасне освітлення фасадів буде встановлено з антивандальним захистом.

«Збереження міською владою Палаців культури в нашому місті - це дуже важливо для формування естетичного та культурного виховання тисяч маленьких криворіжців. Палац культури «Мистецький» є осередком організації дозвілля не тільки мешканців Саксаганського району. У нас діють 14 аматорських колективів, з них 6 мають звання «зразковий» та 3 - «народний». На базі Палацу відбуваються благодійні заходи для дітей з особливими потребами, конкурси та фестивалі, урочистості, майстер-класи та тематичні вечори. Важливим фактором, як для виступу артистів, так і для комфорту глядачів, є гідні умови, і за це ми завдячуємо місту», - сказав Сергій Мігуша, директор ПК «Мистецький».

Довідково:

Сьогодні в Кривому Розі діють: 3 театри, 2 з яких – академічні, історико-краєзнавчий музей та його філіали; виставочний зал, 46 бібліотек; 10 Палаців культури; 3 художні школи, 13 музичних шкіл, 2 школи мистецтва.

Все фінансування закладів культури здійснюється з міського бюджету - на підтримку та розвиток сфери культури у 2021 році передбачено майже 327,6 млн грн. Ведуться виплати заробітної плати та забезпечення комунальних потреб, системно здійснюється модернізація галузі: проводяться реконструкції, капітальні та поточні ремонти, технічне оновлення закладів культури. Так, у 2021 році заплановано ремонт таких об’єктів: ремонт у музичної школи №4, триватиме реконструкція міського театру «Академія руху», коригування проєктно-кошторисної документації музичної школи №10. Крім того, з державного бюджету виділені 3,5 млн грн на ремонт фасаду музичної школи №10.