Голова Громадської ради міста Олександр Вілкул: Після реалізації пілотного проєкту з комплексного благоустрою 4-го Зарічного будуть реконструюватися всі мікрорайони Кривого Рогу

У рамках об’єднаної програми Вілкула та Павлова тривають роботи з комплексного благоустрою 4-го Зарічного. На нараді, що пройшла на мікрорайоні за участі голови Громадської ради міста Олександра Вілкула, заступників міського голови Євгена Удода та Олександра Катриченка, виконавці звітували про перебіг робіт.

Голова Громадської ради при виконкомі Криворізької міськради Олександр Вілкул сказав: «Цьогоріч у місті розпочато дуже важливий проєкт - комплексний благоустрій мікрорайонів. Ми починали цей проєкт разом із Костянтином Павловим (він - як мер, я - як голова Громадської ради міста). Цей проєкт – частина нашої об’єднаної програми. 4-й Зарічний було обрано пілотним.

Найголовніше, що проєкт розпочався не просто із завдання проєктувальнику, а з живого спілкування з жителями. Усе обговорювали: де необхідні доріжки, де стоянки, де дитячі та спортивні майданчики, де слід замінити комунікації. Тобто, цей проект розроблявся й реалізується разом з людьми. Ми планували до кінця каденції Костянтина Юрійовича, за 5 років, провести комплексну реконструкцію всіх мікрорайонів міста. І ми це обов'язково зробимо. Тут, на 4-у Зарічному багато зроблено, та й попереду ще багато роботи. Не станеться дива за один день. Та чітко за графіком все буде зроблено. Криворіжці будуть жити в комфортному місті».

Комплексний благоустрій 4-го Зарічного — це перший унікальний для України приклад залучення самих жителів до позитивних змін. Самі мешканці визначають, що буде зроблено в їхньому мікрорайоні, а також оцінюють процес реалізації. Проєкт розрахований не на один рік. Він має на меті змінити ставлення мешканців до свого мікрорайону — люди мають відчути себе господарями, щоб надалі зберігати й продовжувати позитивні зміни.

Благоустрій 4-го Зарічного йде масштабно - завершено комплекс робіт у дворах будинків по вулиці Соколовській 19, 17, 7, 9, 11, 13, 15.

Вже виконано:
• відремонтовані й замінені інженерні комунікації;
• заасфальтовані тротуари й внутрішньодворові дороги;
• зроблений новий пішохідний перехід (біля школи № 33);
• покладені бордюри;
• укріплені відмостки будинків;
• встановлені закриті контейнерні системи зі збору ТПВ;
• відремонтовано вуличне освітлення.
• встановлені нові дитячі та спортивні майданчики.

Тривають роботи у дворах № 13, 7 та 10/11 по вулиці Десантній. Тут також буде виконано повний комплекс робіт.

Додатково у дворах біля будинків 13 і 15 по Соколовській, 11, 8 та 13 по Десантній планується встановити три дитячі комплекси з гірками, майданчики будуть підсипані піском.

Зазначимо, що проєкт непростий з точки зору синхронізації роботи багатьох організацій, зокрема КП «Кривбасводоканал», АТ «Криворiзька теплоцентраль», АТ «ДТЕК Днiпровськi електромережi», керуючі компанії, які обслуговують будинки, ТОВ «НВК «Криворіжелектромонтаж», ТОВ «Весташляхбуд», КП «Сансервіс». Роботи виконували за пріоритетністю, так, щоби наступні виконавці не руйнували вже створене.

У реалізації проєкту беруть участь експерти-урбаністи з Європи. Польський експерт Кшиштоф Лонтка (Krzysztof Łątka) провів серію громадських обговорень щодо виявлення проблемних питань, збору та систематизації пропозицій щодо розвитку 4-го Зарічного. Віце-президент SFB (Stiftung zur Förderung des Bauwesens) Фонду підтримки будівельної галузі (Німеччина) Торальф Вайзе обговорив із жителями 4-го Зарічного варіанти створення багатофункціонального громадського простору.