Ю.Вілкул: Місто бере на себе безпрецедентне навантаження, адже в першу чергу треба захистити людей: ми не дамо підняти тарифи на тепло для криворіжців, незважаючи на підвищені держрегуляторами ціни на енергоносії для теплопостачальних підприємств

В.о. міського голови Юрій Вілкул виступив зі зверненням до криворіжців щодо тарифів.

Незважаючи на обґрунтовані розрахунки теплогенеруючих підприємств, за якими тарифи на тепло для криворіжців через різке зростання цін на енергоносії повинні бути підвищені на 31% й становити в середньому 2228 грн/Гкал, рішенням міської влади вони будуть застосовуватися для теплопостачальних підприємств міста на рівні минулого року - 1701 грн/Гкал - тобто на 527 грн/ Гкал дешевше, ніж вимагалося б встановити виходячи з економічних обґрунтувань.

Відповідний проєкт рішення виконкому Криворізької міської ради опублікований на офіційному сайті міськради. Збитки міста від того, що ціну для населення не буде підвищено становитимуть 567 мільйонів гривень, а повні втрати, з урахуванням лікарень, садочків, шкіл - 1 мільярд 127 мільйонів грн.

У своєму зверненні Юрій Вілкул розповів про реальну ситуацію щодо встановлення тарифів на тепло цього опалювального сезону:

«По-перше. Важливо розуміти, що з 2010 по 2021 роки всі тарифи - й на тепло, й на воду, та інші - встановлювалися в Києві спеціальною організацією, що підпорядковується Кабміну - НКРЕКП.

У липні місяці цього року повноваження щодо встановлення тарифів на тепло були передані Кабміном місцевим органам влади. До того ж, передані з більш високими цінами на газ, електроенергію та на інші складові тарифу. Навіщо це було зроблено - очевидно. Аби перекласти негатив за зростання тарифів на місцеве самоврядування. При тому, що ми, як і раніше, на ціни на його складові - не впливаємо.

Ми намагалися домогтися поставки більш дешевих енергоносіїв. Так, сесія криворізької міськради зверталася до керівництва держави з проханням постачати газ українського видобутку місту за собівартістю - 3500 гривень за тисячу кубометрів. Але цей газ нам ніхто так і не дав».

Як раніше зазначалося, якби пропозиції криворізької міськради були прийняті - це дозволило б міським підприємствам теплокомуненергетики навіть знизити тарифи на тепло.

Також Юрій Вілкул підкреслив:

"По-друге. Законом України №2029а "Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг", прийнятим Верховною Радою, законодавчо заборонено встановлювати тарифи нижче економічно обґрунтованих.

Що виходить? Для населення «Нафтогаз» готовий продавати газ за ціною 7420 гривень за тисячу кубів, плюс зростання цін на розподіл газу, електроенергію та інше. Тобто тариф для населення має збільшитися на 31%.

Для бюджетної сфери «Нафтогаз» пропонує газ по 16 391 гривні за тисячу кубів. Тобто, це збільшення тарифу на 85%. Для інших споживачів діє, як вони це називають «ринкова ціна на газ» - на 1 жовтня це 24 769 гривень. Тобто збільшення тарифу в 2,5 рази.

Що робити в цій ситуації? Підвищувати тарифи, як це вже зробили Луцьк, Херсон, ряд інших міст, або йти в збитки?

Я вважаю -  в першу чергу необхідно захистити людей.

Тому, ми виносимо на засідання виконкому Криворізької міської ради проект рішення, що тариф для населення буде дорівнювати тарифу минулого року».

У своєму зверненні Юрій Вілкул також навів цифри збитків міського бюджету:

 «Разом з цим прошу всіх розуміти - це збитки для міста, астрономічна цифра - 567 мільйонів гривень. А зростання тарифів для шкіл, лікарень і дитячих садів - ще 560 мільйонів збитків для міста. До того ж, необхідно, щоб в цих установах ще й зарплата виплачувалася, вчилися діти та лікувалися криворіжці. Йти шляхом закриття їх на зимовий період, аби заощадити на опаленні, як останні кілька років робили університети, теж вважаю не дуже добре.

Загалом подорожчання газу, електроенергії та інших складових тарифу, на які ми не впливаємо, призведе до вилучення на ці платежі з бюджету міста 1 мільярду 127 мільйонів гривень. При тому, що бюджет розвитку складає всього 600 мільйонів.

Буде дуже непросто. Але я повторюся, головне завдання - захистити людей. Це мій життєвий принцип. Тому, незважаючи на величезні збитки, тариф для населення в нашому місті підвищуватися не буде!

Упевнений, саме тому ви на минулих виборах підтримали мене, Костянтина Павлова та Блок Вілкула «Українська перспектива».