Задля забезпечення мешканців якісним водопостачанням та покращення умов проживання в Кривому Розі триває нове будівництво колектору на Сонячному

Колектор споруджують від мкрн. Сонячний до мкрн. Східний-2 в обхід аварійного колектора, завдяки цьому для мешканців мкрн. Сонячний та частини Саксаганського району поліпшиться якість послуг з водопостачання та водовідведення. За дорученням в.о міського голови Ю.Вілкула робочу нараду на об’єкті провів профільний заступник міського голови Олександр Катриченко.

Реконструкція та будівництво каналізаційних колекторів - важливий напрямок природоохоронних заходів, який реалізується в рамках міської екологічної програми.

Самопливний каналізаційний колектору на мкрн. Сонячний діаметром 908 мм та довжиною 568 метрів пройде через насип колій швидкісного трамвая й об’їзної автодороги до приймального колодязя каналізаційної насосної станції №57 з застосуванням методу горизонтально направленого буріння.

«Місцева влада системно займається питанням стабільного та нормального забезпечення мешканців нашого міста всіма необхідними житлово-комунальними послугами. Питання стабільного постачання води та водовідведення стоків сьогодні є нагальним. Ми розуміємо, коли ці водні мережі будувалися, який їх нинішній стан і тому питання ревізії, заміни дуже актуальне. Одним з таких проєктів, які реалізуються у 2021 році є будівництво каналізаційного колектору від мкрн. Сонячний до мкрн. Східний-2. Це важлива нитка водовідведення, яка забезпечую стабільне функціонування всієї водної системи для мешканців мкрн. Сонячний та частини Саксаганського району, загалом це понад 100 тис. споживачів системи водовідведення, які щодня користуються цією системою. Наше завдання сьогодні не тільки побудувати, а й забезпечити стабільне функціонування цієї системи. Зокрема реалізація зазначеного проєкту забезпечить запобігання забрудненню довкілля через можливі аварійні витоки та безаварійну експлуатацію каналізаційних мереж для обслуговування мешканців Саксаганського району», - зазначив Олександр Катриченко.

Роботу об’єкта забезпечує понад 30 робітників, працює 5 одиниць будівельної техніки. Наразі виконані роботи з прокладенням колектору від об’їзної дороги до вул. Лісового і далі до місця приєднання траси КНС-57 – відкритим методом. Виїмка техніки під влаштування колодязів №5, 5а, камери №8. Для прокладення трубопроводу використовувались пластикові сучасні труби які мають довгий термін експлуатації.

Начальник управління капітального будівництва, Валерій Катькін прозвітував: «Станом на сьогодні роботи по заміні самопливного каналізаційного колектору на мкрн. Сонячний виконуються згідно з календарним графіком. Ми плануємо у грудні цього року завершити всі роботи від ТРК «Сонячна галерея» до врізки КНС 57, зі сторони мкрн. Східний-2. Це дуже важка траса на якій проводилися складні підземні роботи. Колектор «Сонячний» забезпечує водовідведення однієї із найбільш густонаселеної частини Саксаганського району».

Проєкт на Сонячному - не єдиний, який реалізує місто. У 2021 році вже виконані:
реконструкція ділянки самопливного каналізаційного колектору від водобійного колодязя КНС-9 по вул. Прорізна до вул. Лавренка, на якій раніше не проводились роботи з реконструкції. Зазначений колектор використовується для надання послуг з водовідведення для понад 30 тис. чоловік. виведення з проїзної частини по вул. Електроніки у Ц-М районі системи водопостачання, для того, щоб у разі поривів чи виходу з ладу водних мереж, не страждали учасники дорожнього руху та водії. Замінили більш як 400 метрів системи водопостачання з новим підключенням для мешканців району.

Тривають роботи:
- з будівництва та реконструкції каналізаційного колектору від КНС-8 до міської лікарні №2, це складна та непроста робота.
реконструкція дороги по вулиці Є.Фукса, яка передбачає не тільки винесення з проїзної частини систем водопостачання з їх заміною на сучасні технології, а і заміну на нові сучасні системи водовідведення.

- будівництво господарсько-побутової самопливної каналізаційної мережі та каналізаційної насосної станції з напірним колектором по вул. Одеська. Це забезпечить послугами водовідведення 8 багатоквартирних будинків де раніше ніколи не було центральної каналізації. Вже в 1 кварталі 2022 року будівництво цієї системи буде завершено повністю, таким чином мешканці будуть мати нормальні умови для проживання у своїх квартирах.