Наступного року місто отримає новий корпус інфекційної лікарні. Роботи вже виконані на 60% 

З 1 квітня 2020 року лікарні є самостійними суб'єктами господарювання і повинні фінансуватися згідно з реформою Національною службою здоров'я України. Але, щоб реально допомогти медикам і закладам охорони здоров'я у 2021 році у міському бюджеті на розвиток та модернізацію медицини а також оплату енергоносіїв, придбання обладнання, ремонти передбачено майже 260 млн грн.

У Кривому Розі коштом міського бюджету триває капітальний ремонт одного із корпусів криворізької інфекційної лікарні №1, яка у 2019 році була передана місту з обласного підпорядкування. Фактично - це буде новий сучасний дитячий комплекс для надання якісної медичної допомоги. Голова Громадської ради міста Олександр Вілкул провів робочу нараду з керівництвом інфекційної лікарні та будівельниками щодо ходу ремонту.

«Із медициною у нас, безумовно, багато проблем, але якщо первинна ланка завжди була на балансі міста і зроблено більше 50 амбулаторій сімейної медицини, то лише наприкінці 2019 року заклади вторинної ланки передали місту з балансу області.

Зараз реалізується велика програма, у тому числі, і з ремонту закладів вторинного рівня. Зокрема, в інфекційній лікарні проводиться капітальний ремонт. Фактично, буде зроблений новий корпус на 98 місць. У нормальній ситуації це буде дитячий корпус, а у працюючому поряд корпусі буде доросле відділення. У ситуації коронавірусу один із корпусів прийматиме лише хворих на ковід, а інший - пацієнтів з усіма іншими інфекційними захворюваннями. У 2022 році, напочатку літа, лікарня - з новим обладнанням, новими ліжками, розводкою кисня вже буде введена в експлуатацію. Це – великий та важливий проєкт»,- зазначив О. Вілкул.

Будівельники вже виконали всі демонтажні та покрівельні роботи, відремонтовані марші та ганки, облаштований центральний вхід та встановлений пандус для людей з обмеженими можливостями. Замінені всі вікна та двері на енергозберігаючі, стіни облицьовані, влаштована вентиляція. Завершена заміна систем: опалення, зі встановленням біметалевих радіаторів та систем водопостачання, водовідведення з улаштуванням подачі гарячої води; заміна внутрішньої електромережі, зі встановленням LED – світильників. Наразі, розглядається можливість встановлення системи генерації кисню. В цілому, роботи виконані вже на 60%.

«У складних умовах пандемії капітальні ремонти і закупівля нового обладнання відбуваються завдяки системній підтримці міста. Відкриття після капремонту 4-х поверхового корпусу в повному обсязі дозволить значно поліпшити умови надання криворіжцям якісної первинної та вторинної медичної допомоги», - сказала в.о. директора інфекційної лікарні Олена Партоєва.

З початку пандемії у лютому 2020 року інфекційну лікарню було перепрофільовано - 180 ліжок обладнано для надання допомоги пацієнтам тільки з COVID-19, а з березня 2021 ще додатково – 25 ліжок (всього - 205 ліжок), в тому числі - 12 ліжок у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Коштом міського бюджету закуплено нове діагностичне обладнання: ЕКГ-апарати, ШВЛ, отримали 203 кисневі концентратори, а також засоби особистого захисту для медперсоналу, дезінфекційні засоби, водонагрівачі, рециркулятори, стерилізатор паровий, холодильники, електрокардіограф, дефібрилятор, напівавтоматичний біохімічний аналізатор, будівельні матеріали для поточного ремонту.

Незважаючи на системні проблеми з фінансуванням лікарень, які за реформи стали автономними і повинні отримувати кошти з НСЗУ, за останні роки в місті побудовані і реконструйовані вже 50 нових амбулаторій, після передачі лікарень з обласного підпорядкування місту відкрито сучасний кардіологічний центр із двома агіографічними відділеннями у лікарні №9, відремонтовано 10, 11 лікарні, лабораторія у «шістнадцятці», у багатопрофільній лікарні №2 запрацювало сучасне відділення блоку амбулаторного гемодіалізу, відкрито ще одне ангіографічне відділення. Також, місто допомагає медикам з виплатою зарплати. З 2020 року, згідно проведеної в країні медреформи, всі лікарні є автономними суб'єктами господарювання і гроші на заробітну плату повинна перераховувати Національна служба здоров'я України. Проте, з початку 2021 року, у зв’язку із недофінансуванням Національною службою здоров’я, з міського бюджету на виплату зарплати медичним працівникам було виділено вже 24,3 млн грн.