Ю.Вілкул: У 2022 році ми збережемо всі ДЮСШ та Палаці культури – кожен юний житель міста повинен мати доступну можливість займатися спортом та творчо розвиватися

Наступного року будуть збережені та продовжені усі напрямки муніципальної програми з розвитку спорту та фізичної культури. На це передбачено майже 219 млн грн. Ці кошти закладено у бюджеті міста на 2022 рік.

Директор департаменту сім'ї, молоді та спорту Світлана Лавренко зазначила:
"Наше місто чи не єдине в Україні, в якому збережено мережу комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Їх у нас 10. Діти безкоштовно можуть займатися тут улюбленими видами спорту – це понад 20 000 дітей. За дорученням Юрія Вілкула до бюджету закладено кошти та місто повністю забезпечить їх утримання, а також виплату зарплати працівникам. Не всім батькам по кишені приватні спортивні школи, на які в основному вже перейшли інші містах, а у Кривому Розі всі без винятку хлопці та дівчата мають рівний доступ до занять спортом, здорового образу життя".

Також, у 2022 році найкращі спортсмени та їхні тренери отримуватимуть муніципальні спортивні стипендії, на що у бюджеті передбачено 1,5 млн грн., також 5 млн грн виділено на проведення спортивних змагань.

«Разом з підтримкою наших юних спортсменів продовжуємо модернізувати та оновлювати міські спортивні заклади. На проведення ремонтів та придбання обладнання у бюджеті-2022 закладено 32,6 млн грн. Крім того, у рамках конкурсу «Громадський бюджет» буде реалізовано 10 спортивних проєктів», - сказала С.Лавренко.

Також місто продовжить фінансування Палаців культури, в яких займається понад 13 000 дітей та 130 творчих колективів.
Фінансування продовжиться незважаючи на те, що надісланими з Києва перевіряючими міській владі ставлять в провину те, що з міського бюджету платилися зарплати співробітникам театрів та інших закладів культури, а також оплата за тепло. На думку аудиторів, ці заклади мали бути на самоокупності, або просто закритися.

Окрім виплат заробітної плати та витрат за тепло, системно здійснюється модернізація галузі: проводяться реконструкції, капітальні та поточні ремонти закладів культури, технічне оновлення.

У 2022 році буде виконано капітальні ремонти Школи мистецтв №2 та Криворізького історико-краєзнавчого музею. Крім того, продовжуються капітальні ремонти музичних шкіл №4 та №10, реконструкція міського театру «Академія руху».

На підтримку 3-х професійних театрів у 2022 році спрямують 39,3 млн грн, з урахуванням виплат заробітної плати, та оплату теплопостачання.

Незважаючи на складні економічні умови, підвищення держмонополіями ціни на газ місто виділяє кошти на оплату енергоносіїв та комунальних послуг для закладів культури - на це заплановано 24,6 млн грн.