Обмін досвідом та навчання у сфері стратегічного міського планування: до Кривого Рогу завітав нідерландський експерт архітектор-урбаніст Фулко Трефферс

На запрошення ГО "Криворізька фундація майбутнього" до Кривого Рогу завітав нідерландський експерт архітектор-урбаніст Фулко Трефферс, засновник студії міського дизайну 12N Urban Matters, експерт з розробки міських концепцій, в тому числі і в Україні.

Для інформаційного супроводу та консультування щодо інфраструктури міста, історії, туристичних локацій, "Криворізька фундація майбутнього" запросила фахівця відділу розвитку туризму "Інституту розвитку міста Кривого Рогу". Під час перебування архітектора, вдалось відвідати найвіддаленіші райони міста та познайомити зі структурою та специфікою Кривого Рогу.

На території ландшафтного заказника "Візирка" відбулась зустріч гостя з представниками ПрАТ "Інгулецький ГЗК" та громадськості міста. Архітектором були запропоновані ідеї щодо планування та удосконалення території заказника без шкоди для природи: туристичні стежки, оглядові майданчики, розміщення стоянок автомобілів, організація різних івентів – медитацій, забігів, екскурсій та багато іншого.

Наступним об'єктом огляду став віддалений туристичний об'єкт міста - Криворізький ботанічний сад, де відбулася екскурсія, проведена директором та працівниками саду. На зустрічі були запропоновані ідеї для подальшого розвитку ботсаду.

18 грудня 2021 року у приміщенні ІТ-HUB coworking Державного університету економіки і технологій архітектор провів майстер-клас "Стратегічне міське планування та дизайн". На заході були присутні представники громадськості, а саме митці, гіди міста, студенти та викладачі Державного університету економіки і технологій. активні мешканці міста. Перед заходом організовано перегляд відео з туристичними локаціями в окулярах VR.

На зустрічі експерт поділився досвідом реалізації проєктів створення соціальних житлових районів на базі промислових споруд компаній, що припинили свою діяльність у Нідерландах.
Завданням практичної частини для учасників було визначитися одним словом, що хотіли б мати у місті. Приорітети молоді були розставлені наступним чином: найбільша кількість ідей - еко-зони, еко-парки, далі – комфорт та робота. Наступним кроком стало нанесення на карту потенційних територій для створення парку. Було обрано створення таких територій в декількох районах міста – житломасивах Зарічний, Інгулець, Даманський.

Завершальною частиною заходу стало опитування щодо ідей розвитку хабу у приміщеннях Державного університету економіки і технологій.

В майбутньому архітектор планує повернутися до Кривого Рогу для подальшої передачі досвіду та навчання у сфері стратегічного міського планування та дизайну.