Стало відомо, який обсяг робіт виконано цьогоріч на 4-му Зарічному (інфографіка)

На 4-му Зарічному в межах об’єднаної програми Вілкула—Павлова повністю виконали запланований на цей рік обсяг робіт з комплексного благоустрою у дворах 20 будинків.

У 2021 році в Кривому Розі розпочали реалізацію унікального для країни проєкту з реконструкції, в рамках якого жителі самі визначають, що необхідно зробити в їхньому мікрорайоні, а також контролюють якість робіт. Наступного 2022-го року проєкт триватиме: комплексно реконструюють Індустріальний та Вечірній, завершать роботи на 4-му Зарічному. Активні мешканці Індустріального та Вечірнього вже цьогоріч спільно з європейськими експертами-урбаністами взялися до роботи над проєктом перетворень.

Голова Громадської ради при виконкомі Криворізької міськради Олександр Вілкул сказав: «Реконструкція мікрорайонів — один із наймасштабніших проєктів розвитку Кривого Рогу. Він розрахований не на один рік. Наступного року з березня розпочнемо роботи щодо реконструкції Вечірнього та Індустріального».

Керівник проєкту з реконструкції мікрорайонів Ігор Ратінов зазначив: «На 4-му Зарічному обсяг робіт, що запланований на 2021 рік, виконано».

Основна мета проєкту з реконструкції мікрорайонів — максимально залучити жителів на всіх етапах: від збору ідей та пропозицій до контролю якості виконаних робіт. Таким чином змінюється ставлення людей до свого двору та мікрорайону, тож вони будуть надалі зберігати й продовжувати позитивні зміни.

Перед виконанням робіт на 4-му Зарічному збирали ідеї та пропозиції жителів, залучали їх до прийняття рішень щодо комплексного благоустрою. Зокрема, провели 4 соціологічних дослідження, близько 800 активних жителів мікрорайону взяли участь у 7 громадських обговореннях питань щодо розвитку мікрорайону з європейськими експертами-урбаністами.

Станом на 29 грудня 2021-го завершили комплексний благоустрій у дворах 20 будинків (№№ 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19 по Соколовській вулиці, а також №№ 1 — 13 по Десантній).

Подбали про комфорт усіх жителів мікрорайону — малих і дорослих, пішоходів та автомобілістів і тих, хто обмежений у можливостях.

На 4-му Зарічному виконали такі роботи:
● відновили понад 22 тисячі квадратних метрів асфальтового покриття внутрішньоквартальних доріг, тротуарів та відмосток.
Для зручності пересування людей з інвалідністю та батьків з дитячими візочками облаштували бордюрні з’їзди.
● уклали бордюрні камені уздовж близько 9 кілометрів доріг, із них 5 км — уздовж тротуарів та 4 км – уздовж автомобільних доріг;
● для безпеки та комфорту дітей і дорослих створили новий пішохідний перехід біля школи № 33, а також доріжки до дитсадка № 232;
● за побажаннями власників автівок облаштували близько 100 місць для паркування;
● замінили та відремонтували 6,6 кілометра труб водо- та теплопостачання;
● встановили 4 сучасні дитячо-спортивні майданчики з антитравматичним гумовим покриттям (у дворі будинку № 4 по вулиці Десантній, між будинками №№ 17 і 19 по вулиці Соколовській та будинками №№ 8 і 12 на 4-му Зарічному).
Додатково у дворах біля будинків №№ 13 і 15 по Соколовській вулиці, №№ 8, 12 та 13 по Десантній встановили 3 дитячі комплекси з гірками, підсипали піском майданчики;
● облаштували 3 нові контейнерні майданчики для збирання твердих побутових відходів (поблизу будинків №№ 7 — 9 та 17 — 19 по вулиці Соколовській, а також № 12 — по Десантній).

Облаштували під’їзні дороги та тротуари, що ведуть до майданчиків, змінили маршрут руху великогабаритних машин оператора поводження з побутовими відходами — ТОВ «Екоспецтранс». Нові сміттєві майданчики розмістили у місцях, зручних для жителів, та винесли за межі дворів, щоби сміттєвози не руйнували внутрішньодворові дороги;

● встановили 9 опор освітлення, 11 сучасних світильників. Тепер увесь мікрорайон увечері добре освітлений, тож люди почуваються більш безпечно;
● виконали роботи з озеленення, зокрема з планування та вирівнювання площ під газон та підсипання їх родючим шаром ґрунту. Зрізали аварійні дерева, посадили понад 80 дерев та 1000 кущів.

У 2022 році роботи продовжать біля 40 будинків. Зокрема, №№ 2 та 8 по вулиці Соколовській, а також будинків №№ 5 – 32 на мікрорайоні 4-й Зарічний.