Інновації громадського управління: перші результати реалізації програми трансформації міста

За участі першого заступника міського голови Криворізької міської ради Євгена Удода, 29 грудня було проведено круглий стіл на тему «Інновації громадського управління». У зустрічі взяли участь студенти Криворізького національного університету, Олександр Хома – експерт з проєктного управління, Роман Неділько – начальник відділу просторового розвитку урбаністики та директор КП «Центр електронних платежів» Криворізької міської ради – Євген Кривенко.

Під час обговорення спікери продемонстрували результати просторового розвитку міста, поділились планами розвитку Кривого Рогу на майбутні роки. Основною темою заходу було «Впровадження системи управління проєктами в органи місцевого самоврядування».

Євген Удод представив слухачам кілька моделей адаптації мономіст, яким являється Кривий Ріг до змін економічного устрою, продемонстрував стратегічні плани розвитку міста. Для вирішення поставлених завдань було створено систему управління проєктами та контролю операційних завдань.

Для ознайомлення студентського активу та слухачів були поставлені наступні задачі:

-             ознайомлення з методологією управління проєктами;

-             демонстрація змін просторового розвитку міста на прикладах існуючих проєктів;

-             відображення стратегічних планів міста;

-             освітити тему урбаністики міста;

-             висвітлення теми впровадження та розвитку Єдиної інформаційної системи міста;

-             обговорення висунутих слухачами пропозицій та актуальних питань заходу щодо покращення розвитку міста.

Студентам та слухачам було продемонстровано перші результати реалізації програми трансформації міста на прикладі проєктів «Світлова міська ілюмінація та меппінг», впровадження мобільного додатку «Картка Криворіжця» й комплексний благоустрій мікрорайонів.

Більш детально про методологію управління проєктами розповів Олександр Хома. Дав відповіді на питання:

  1. 1. Що ж таке проєкт?
  2. 2. Ціль проєктного менеджменту.
  3. 3. Як управляти проєктами?
  4. 4. Середовище для проєктного менеджменту.

Про основні етапи просторового розвитку міста та урбаністику, розповів начальник відділу просторового розвитку урбаністики «Інституту розвитку міста Кривого Рогу». Роман Неділько продемонстрував моделі та концепції розвитку комплексного благоустрою мікрорайонів Індустріальний та Вечірній. Також зауважив, що для святкового настрою й культурного розвитку мешканців та відвідувачів міста впроваджено проєкт «Світлова міська ілюмінація та меппінг».

Євген Кривенко розповів про впровадження та розвиток Єдиної інформаційної системи міста Кривого Рогу. Висвітлив тему офіційного порталу міста, що створюється для чіткого розуміння діяльності органів влади, структурних підрозділів виконавчого комітету, інформаційної взаємодії з громадськістю шляхом впровадження та використання сучасних інформаційних технологій для надання інформаційних та інших послуг мешканцям міста.

Підсумком круглого столу стало активне обговорення актуальних питань щодо розвитку Кривого Рогу. Студенти висловили свої враження та пропозиції стосовно покращення та адаптації міста, впровадження нових ідей та поглядів щодо представлених експертами планів та моделей.